Duâ

Elhamdülillahi Rabbi’l-âlemin. Ve’l-âkıbâtu lil-müttakîn. Vela udvâne illâ ala’z-zalimîn. Vessalâtü vesselâmü âlâ seyyidinâ Muhammedin ve âlâ âlihi ve ashabihi...

Elhamdülillahi Rabbi’l-âlemin. Ve’l-âkıbâtu lil-müttakîn. Vela udvâne illâ ala’z-zalimîn. Vessalâtü vesselâmü âlâ seyyidinâ Muhammedin ve âlâ âlihi ve ashabihi ecmain.
Allah’ım! Senden başka ilâh yoktur. Sen birsin. Senin şerikin yoktur. Hüküm senindir. Kuvvet senindir. Kudret senindir. Hamd Sana aittir.

Sen Aliyysin. Sen Azizsin. Sen her şeye kadirsin. İmanımızı zayıf kılma! İtikadımızı amelsiz eyleme! Amelimizi ihlâssız kılma! Zafiyetimiz vardır; yüzümüze vurma! İsyanımız çoktur; rahmetinden kovma! Gafletimiz büyüktür; merhametini esirgeme! Nice bin türlü savrulmalar yollarımızı kesiyor. Ayağımızı kaydırma! Hakta sebat ver, istikamet ver, ayağımız kayarsa tez vakitte necat ver, salah ver!

Allah’ım! Bu gün İslâm âlemi olarak bin türlü belâya duçar olduk! Başımız eğik. Yüreğimiz yanık! Fakat ne esef ki, merhametimiz, insafımız, iz’anımız, aklımız da sönük! Ne belânın farkındayız ki cinayetimizi bilelim ve tövbe edelim! Ne teyakkuzumuz var ki, uyanalım ve duâya sarılalım! Ne akl-ı selimimiz var ki, vicdanımızı ve ulema’ul-hayrlarımızı dinleyelim! Ne iman-ı kâmilimiz var ki, Kur’ân’a ve din-i Mübin-i İslâm’a tarziye verelim!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zerreler beka âleminin cüzleridir 22 Nisan 2018 | 168 Okunma İnsan yaratılışı kopya edemez 02 Ekim 2017 | 204 Okunma Duânın en tatlı meyvesi nedir? 30 Eylül 2017 | 365 Okunma Celcelutiye’de niçin Süryanice kullanıldı? 29 Eylül 2017 | 501 Okunma Ye’cüc ve me’cüc çıkmış mıdır? 28 Eylül 2017 | 563 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar