Bayrama ulaştıran Rabbimize hamdolsun

Kavgadan, kandan, kinden, fitneden, sıkıntıdan yana suları durulmayan İslam coğrafyasında bir bayrama daha ulaştık.Rabbim bayramı lütfediyor elhamdülillah. Fakat biz İslam coğrafyası olarak ne kadar...

Kavgadan, kandan, kinden, fitneden, sıkıntıdan yana suları durulmayan İslam coğrafyasında bir bayrama daha ulaştık.
Rabbim bayramı lütfediyor elhamdülillah. Fakat biz İslam coğrafyası olarak ne kadar günahkârız ki, bayramın ruhunu idrak edemiyoruz, yaşayamıyoruz, beşerî ve sosyal hayatımıza adapte edemiyoruz. Şu asr-ı ahirde öyle ihanet şebekeleri peydah oldu ki, kardeşi kardeşe düşürdü, kırdırdı, Müslüman’ı Müslüman’a düşman etti. Parçaladı, böldü, yuttu.

Bize İslam coğrafyası sakinleri olarak ya düşman safında yer almak, ya zalimi alkışlamak, ya şaşkınca ve çaresizce ağlamak ve dua etmek düştü! Nerede o uhuvvet, nerede o vefa, nerede o tarih, nerede o fende, hukukta, adalette lider medeniyet? Biz yine de ümitsiz olmayalım, ümitsizlik aşılamayalım. Bu gün bayram günü; bayram ruhunu çevremizle, yakınlarımızla, etraf-ı erbaamızla yaşayalım.

İslam coğrafyası çapındaki problemlerimiz için de dua edelim. Bayramı gösteren Rabbimiz, inşallah coğrafyamıza bir çıkış yolu da gösterir diye ümit edelim.

Biz bayramı barış kılalım inşallah.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zerreler beka âleminin cüzleridir 22 Nisan 2018 | 170 Okunma İnsan yaratılışı kopya edemez 02 Ekim 2017 | 204 Okunma Duânın en tatlı meyvesi nedir? 30 Eylül 2017 | 369 Okunma Celcelutiye’de niçin Süryanice kullanıldı? 29 Eylül 2017 | 505 Okunma Ye’cüc ve me’cüc çıkmış mıdır? 28 Eylül 2017 | 567 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar