ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Büyünün gerçekliği var mıdır?

Ayşenur Hanım: “Büyünün gerçekliği var mıdır? Yapılan insanı etkiler mi? Neden Etkiler? Kendimize büyü yapıldığını öğrensek ne yapmamız gerekir?”BÜYÜ BİR SUİİSTİMALDİR Büyü insana verilen cinlerle haberleşme yetkisinin suiistimal edilmesidir .

Süleyman Kösmene
Süleyman Kösmene Yeni Asya Gazetesi
14 Eylül 2017 | 60

Ayşenur Hanım: “Büyünün gerçekliği var mıdır? Yapılan insanı etkiler mi? Neden Etkiler? Kendimize büyü yapıldığını öğrensek ne yapmamız gerekir?”
BÜYÜ BİR SUİİSTİMALDİR

Büyü insana verilen cinlerle haberleşme yetkisinin suiistimal edilmesidir. Gerçekliği vardır; ama haramdır. Nasıl ki ateş, insanlığın yararına sunulmuştur. Oysa insan ateşten yararlanmakla kalmamış, nice yuvaları, nice canları ateşle yakmıştır.  

Büyü ve sihir yapmak da, yaptırmak da, büyücülere ve sihirbazlara inanmak da, onların tabiatüstü bir güce sahip olduklarını kabul etmek de haramdır. 

Peygamber Efendimiz (asm) bir hadislerinde, “Helâk edici yedi şeyden sakının” buyurdular ve bu yedi şeyi şöyle sıraladılar: “Allah’a şirk koşmak, büyü yapmak, haksız yere bir cana kıymak, faiz ve yetim malı yemek, düşmana hücum esnasında savaştan kaçmak, iffetli mü’min hanımlara zina isnadında bulunmak”1 

Bir diğer hadislerinde Peygamberimiz (asm), büyü yapan kimsenin Allah’a şirk koşmuş olacağını2, bir başka hadislerinde ise, sihre inanan, onun doğruluğunu tasdik eden kimselerin Cennete giremeyeceklerini bildirmişlerdir.3

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER