Yan masadan alevli partiler

Meral Akşener’in başdanışmanı emekli Tuğgeneral Ali Aydın’dan sonra bu kez de İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz istifasını sundu. özülmeler Seçimden önce milletvekili...

Meral Akşener’in başdanışmanı emekli Tuğgeneral Ali Aydın’dan sonra bu kez de İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz istifasını sundu. özülmeler Seçimden önce milletvekili sıralamaları açıklandıktan sonra da ayrılıklar olmuştu.
Uyarmıştık. Kimi öfkelendi.
Ama HDP-PKK’ya göz kırpmak kimseye hayır getirmedi.
Milletimizi tanıyoruz.
Gelişmeleri görüyoruz.
“Keşke” sözcüğü siyasette hoş değil ama “keşke” Vatan Partisi Genel Başkanının Kılıçdaroğlu’na önerisi yaşama geçebilseydi. CHP-İYİ Parti ve Vatan Partisi ortak seçime girebilseydi. Vatan Partisi FETÖ ve PKK savar! Herkes ellerini FETÖ’den, PKK’dan yıkayıp gelecekti mecbur. Atatürk’ün saltanat kaldırılırken masanın üzerine çıkıp söylediği gibi “milletin arzusu” böyleydi. Doğusuyla batısıyla birlik, bütünlük, huzur ve üretim ekonomisinde kenetlenecekti. 
Gerçekleşmedi. 
Ama yalnızca gecikti.
Gerçekleşecek.
Doğusuyla batısıyla birlik, bütünlük, huzur ve üretim ekonomisi gerçekleşecek.
DEĞİŞİKLİK TALEBİ VAR
Ancak İYİ Parti’nin gerçeği başka. Aslında baktığınızda başarı kazandı sayılır. Meclis’e girdi. Grup kurdu. Bir dizi insan milletvekili oldu. Başka siyasi bir partiyle ilgili böyle şeyler yazmak benim açımdan kaçındığım bir konu. Ama Türk siyasi yaşamının son 30-40 yılına bakıyorum. Galiba şimdi adını hatırlayamadığım birkaç parti ile de ilgili daha önce ilkelerimi çiğneyip yazmıştım. Siyasetle bilimin ilişkisini kurmaya her zaman varım. Şimdi uzun yıllar geriye bakarak konuşuyorum. Genel konuşuyorum. Çözümsüzlük var. Arayış var. Değişiklik talebi var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasetin o üreten ellere ihtiyacı var 28 Kasım 2021 | 47 Okunma Kılıçdaroğlu'nun makus talihi 21 Kasım 2021 | 313 Okunma Sövgüye gerçekten karşıysanız övgüye de karşı olacaksınız 14 Kasım 2021 | 92 Okunma 10 Kasım yazısı 07 Kasım 2021 | 59 Okunma Cumhuriyet gelecektir! Yeniyi kuracak gençler yürüyüşe geçti! 31 Ekim 2021 | 58 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar