Türk ve Afgan kadınları büyük zaferler hak ediyor

Türkoğlu gazetesinde bir yazar 30 Ekim 1921'de şöyle soruyordu: ‘İki İslam hükümeti, bir ittifak anlaşması yapmak suretiyle de kuvvetlerini birleştirmişler ve yumruklarını da sıkmışlardır. Acaba bu...

Türkoğlu gazetesinde bir yazar 30 Ekim 1921'de şöyle soruyordu: ‘İki İslam hükümeti, bir ittifak anlaşması yapmak suretiyle de kuvvetlerini birleştirmişler ve yumruklarını da sıkmışlardır. Acaba bu yumruk kime karşı?’ 99 yıl bu soruya yeniden yanıt veriyoruz.                                                                                                                                                                                     

99 yıl sonra 2021'in 30 Ağustos'unda kadınlarımız yine bir yol ayrımında. Mustafa Kemal'e ilk bu işe başladığında en akıllı ve düşünür yaşayan birtakım zevat ona sormuşlar.

“Paramız var mıdır?.. Silahımız var mıdır?” “Yoktur” demiş. O zaman, “O halde ne yapacaksın?” diye sormuşlar. “Para olacak, ordu olacak ve bu millet bağımsızlığını kurtaracaktır!” yanıtını vermiş.

1927'de bu anısını aktarırken şunu da ekliyor:

“Görüyorsunuz ki, hepsi oldu ve olacaktır.”

Bugün kimileri uzun uzun harp krokileri çiziyor, sağdan şöyle soldan böyle...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Traktörü özgürleştireceğiz Binip Meclis'e gideceğiz 19 Eylül 2021 | 155 Okunma O çocuk neden ambulansı kırdı döktü 12 Eylül 2021 | 973 Okunma Atatürk Afganistan cephesinde-4: Ayağa kalkan Asya Dünya dengelerini değiştiriyor 10 Eylül 2021 | 66 Okunma Atatürk Afganistan cephesinde-3: Bu Amerikan huyunun yalnız Afganlara dönük olmadığını unutmamalıyız 09 Eylül 2021 | 122 Okunma Atatürk Afganistan cephesinde-2: Korkulu Rüya: Mazlum milletlerin birleşerek güç oluşturması 08 Eylül 2021 | 92 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar