Prompterde Biden havaları çalıyor

Bazı siyasi partilerimizin liderleri seçime doğru yollara çıkmaya başlar. Hatta genel yorumlardan biridir. Dolaşmaya başladıklarında “ne oluyor yoksa erken seçim mi… gelecek” bile dersiniz.Çünkü...

Bazı siyasi partilerimizin liderleri seçime doğru yollara çıkmaya başlar. Hatta genel yorumlardan biridir. Dolaşmaya başladıklarında “ne oluyor yoksa erken seçim mi… gelecek” bile dersiniz.
Çünkü seçimden seçime sefere çıkarlar.
Bir örnekleme yapalım.
Bizim altılı Parti başkanları da bir süredir yollarda. Son grup toplantısında yaptıkları konuşmaları da dinledim. Hemen her toplantıda bu gezilerinden konuşmalar paylaşırlar. Şu esnaf şöyle dedi, bu vatandaşımız böyle dertli, derler. Hatta bazılarını kürsüye de çıkarıyorlar. Şikayet… acı… dert… yakınma… Kuşkusuz bunlar gerçekler. Son dönemde giderek artıyor.
Gerçi reklam şirketinin arada işin kolayına gidip sahtelerini de bulup çıkardığı olmuyor değil.
Liderler de gezdikçe bu dertleri sanki ilk kez duyuyormuş gibi aktarıyorlar. Bakın burası doğrudur. Birçoğunu ilk kez duyuyor olabilirler. Birbirleriyle didişmekten kimse ilgilenmiyordu ki…

YARAYI KAŞI OY GETİRİR Belli ki şimdi artık seçim stratejileri böyle kurulmuş. İnsanların yaraları var. Deş orayı. Oy getirir.
Gidip dolaşıp dinliyorlar da kendilerinin de çok akıllarında tutmadıkları da belli..
Çünkü prompter kazalarında tıkanıyor kalıyorlar. İki cümle daha kendiliğinden ekleyip konuşmasını devam ettiremeyen Parti başkanları!
Ah o ithal “seçim stratejileri” siyasi parti liderlerine neler yaptırmıyor!
Bir gün öncesine kadar Abdülhamid Hancıyken birden keskin kılıç istibdada karşı mücahit ittihatçı Türk kesiliyorsunuz. Ses yükseliyor. Gelsin alkışlar.
Nasıl bir yabancılaşma.
Karnınıza “prompter” makinesi kaçmış.
Eskiden tiyatroda filan Fransızca kökünden türetilmişi kullanılır...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Geç ABD’nin NATO’nun yanına, sonra da üretim de olur mu 03 Temmuz 2022 | 363 Okunma Kendi bedenini satılığa çıkardıktan sonra geriye ne kalır 26 Haziran 2022 | 1.021 Okunma Prompterde Biden havaları çalıyor 19 Haziran 2022 | 225 Okunma Bir ABD Bir İsveç Bir de biz 12 Haziran 2022 | 530 Okunma İngiliz alınca alkış Arap alınca işgal 05 Haziran 2022 | 984 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar