Çıkın o bataktan! Bırakın silahları!

Hep arada sırada o iki kızı düşünürüm. O zaman da yazmıştım. Hangisiydi anımsamıyorum. Batı illerimizden birindeydi. PKK’ya katılmak üzere giden iki kız yakalanmıştı. Birinin benzincide...

Hep arada sırada o iki kızı düşünürüm.
O zaman da yazmıştım.
Hangisiydi anımsamıyorum. Batı illerimizden birindeydi. PKK’ya katılmak üzere giden iki kız yakalanmıştı. Birinin benzincide bıraktığı not üzerine.
Sonra ne oldu? İfadesinde ne söyledi?
Ama kendi iradesiyle gitmediği belli.
Gelin beni kurtarın diyor.
Şakağına silah dayandığı, haraç istendiği, olmayınca çocuklarının alınıp götürüldüğü öyle aktarımlar dinledim ki...
Hele o çocuklar kızlar olunca, işe başka yaptırımlar da giriyordu.
ABD çekiliyor.
Şimdi o iki kız ne yapıyordur acaba?
Onu bilemiyorum.
Ama çok iyi bildiğim bir şey var.
Şimdi bütün terör örgütleri telaş ve korku halinde.
AMAN ABD ÇEKİLMESİN
Sputnik’e konuşan PYD Yöneticisi Fethi Mıhemed, ABD’nin askerlerini çekme kararı alması nedeniyle insanların çok korktuklarını belirterek, ABD’nin çekilmemesi için Ğerepışk köyünde olan ABD üssüne yürüyüş yapacaklarını söylemiş.
Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ABD’nin askerini çekmemesi için ABD ile yoğun görüşmeler yapıyormuş. Üst düzey bir yetkilisi şöyle konuşmuş: “Eğer ABD askerini çekerse Türkiye bize hemen operasyon yapar. Bundan kaynaklı bir kaygı var. ABD’nin çekilme kararı bizi şok etti. Durum şimdi çok karışık. Eğer ABD askerlerini çekerse biz başka ülkelerle işbirliği yapmak için çalışmalar yapacağız.”
Hani ne oldu diyorlar... Daha yeni konuştuk görüştük diyorlar...
ABD daha 10 yıl burada kalacakmış. Silah yardımı yapacakmış. Bir mantığı yok çekilmelerinin diyorlar.
Olmaz olur mu!
...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasetin o üreten ellere ihtiyacı var 28 Kasım 2021 | 47 Okunma Kılıçdaroğlu'nun makus talihi 21 Kasım 2021 | 313 Okunma Sövgüye gerçekten karşıysanız övgüye de karşı olacaksınız 14 Kasım 2021 | 92 Okunma 10 Kasım yazısı 07 Kasım 2021 | 59 Okunma Cumhuriyet gelecektir! Yeniyi kuracak gençler yürüyüşe geçti! 31 Ekim 2021 | 58 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar