Çıkın o bataktan! Bırakın silahları!

Hep arada sırada o iki kızı düşünürüm. O zaman da yazmıştım. Hangisiydi anımsamıyorum. Batı illerimizden birindeydi. PKK’ya katılmak üzere giden iki kız yakalanmıştı. Birinin benzincide...

Hep arada sırada o iki kızı düşünürüm.
O zaman da yazmıştım.
Hangisiydi anımsamıyorum. Batı illerimizden birindeydi. PKK’ya katılmak üzere giden iki kız yakalanmıştı. Birinin benzincide bıraktığı not üzerine.
Sonra ne oldu? İfadesinde ne söyledi?
Ama kendi iradesiyle gitmediği belli.
Gelin beni kurtarın diyor.
Şakağına silah dayandığı, haraç istendiği, olmayınca çocuklarının alınıp götürüldüğü öyle aktarımlar dinledim ki...
Hele o çocuklar kızlar olunca, işe başka yaptırımlar da giriyordu.
ABD çekiliyor.
Şimdi o iki kız ne yapıyordur acaba?
Onu bilemiyorum.
Ama çok iyi bildiğim bir şey var.
Şimdi bütün terör örgütleri telaş ve korku halinde.
AMAN ABD ÇEKİLMESİN
Sputnik’e konuşan PYD Yöneticisi Fethi Mıhemed, ABD’nin askerlerini çekme kararı alması nedeniyle insanların çok korktuklarını belirterek, ABD’nin çekilmemesi için Ğerepışk köyünde olan ABD üssüne yürüyüş yapacaklarını söylemiş.
Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ABD’nin askerini çekmemesi için ABD ile yoğun görüşmeler yapıyormuş. Üst düzey bir yetkilisi şöyle konuşmuş: “Eğer ABD askerini çekerse Türkiye bize hemen operasyon yapar. Bundan kaynaklı bir kaygı var. ABD’nin çekilme kararı bizi şok etti. Durum şimdi çok karışık. Eğer ABD askerlerini çekerse biz başka ülkelerle işbirliği yapmak için çalışmalar yapacağız.”
Hani ne oldu diyorlar... Daha yeni konuştuk görüştük diyorlar...
ABD daha 10 yıl burada kalacakmış. Silah yardımı yapacakmış. Bir mantığı yok çekilmelerinin diyorlar.
Olmaz olur mu!
...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bitireceğiz bu işi Emperyalizmin nefesini bölgede keseceğiz 13 Ekim 2019 | 2.310 Okunma Ölüm Türkiye’mizin geleceğinden çaldı 06 Ekim 2019 | 169 Okunma Çin-Türkiye Dostluk Konseri’nden izlenimler: Seni çok seviyorum Türkiye 29 Eylül 2019 | 58 Okunma Güçlü Tacir Köyü Güçlü Diyarbakır Güçlü Türkiye 22 Eylül 2019 | 97 Okunma Filenin kaplanlarına Diyarbakır’ın kaplanlarına Selam olsun 15 Eylül 2019 | 67 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar