Bölgemizdeki rüzgârları doğru okuyalım

Fransa’da erken seçimİngiltere’de erken seçim.AB seçimleri bütün AB ülkelerinde, Almanya, İtalya… yer sarsıntısına yol açtı. ABD seçimleri yaklaşıyor.Batı’nın kafası...

Fransa’da erken seçim
İngiltere’de erken seçim.

AB seçimleri bütün AB ülkelerinde, Almanya, İtalya… yer sarsıntısına yol açtı.

ABD seçimleri yaklaşıyor.

Batı’nın kafası pek karışık.

ABD’nin ki hepten karışık.

O “her şeye muktedir”, yani her alanda iktidar sahibi, yani daha da Türkçesiyle güç sahibi, yöneticilerinin yatak odasına bile karışan, karar veren ABD derin devleti!

O ne hal öyle!!

Biden seçilirken de sağlık sorunları gündeme gelmişti. Ardında başka hesaplar aranmıştı. Kamala Harris’in önünün açılacağı planları olduğu ileri sürülmüştü.

Hâlâ mı … ne kadar anlamlı…

NE BAŞKAN, BAŞKAN NE DERİN DEVLET, DEVLET

Ama şu bir gerçek. ABD’de bir yönetim krizi ve belirsizlik yaşanıyor.

Ne başkan, başkan; ne derin devlet, devlet!

Yeni aday tartışmaları gündemde. Eski yıldızlar kırpılıyor, Obama’nın eşi Michelle olur mu acaba… diye tartışıyorlar.

İşin ilginci kötü işlerin “aracı ortağı” MOSSAD’dan da hayır yok artık. Kendi derdi büyük, bastığı zemin ayaklarının altından kayıp gidiyor. İsrail’in içinde ortalık giderek daha da karışıyor. Etme-bulma dünyası. Üstelik İsrail bu işten Netanyahu’yu kurban verip elini yıkayıp kurtulamayacak gibi görünüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hal Yasasına evet ama yetmez 18 Temmuz 2024 | 178 Okunma Bu nasıl belediyecilik 14 Temmuz 2024 | 520 Okunma Mevsimlik işçi zamanı hele kadınlar için zor zamanlar 11 Temmuz 2024 | 1.244 Okunma Cahil cesareti diyeceğim ama değil 07 Temmuz 2024 | 1.270 Okunma Bölgemizdeki rüzgârları doğru okuyalım 04 Temmuz 2024 | 1.287 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar