Artık kaldırım mühendisi aday dinlemek istemiyoruz

Bu yerel seçimler biraz değişik. Neredeyse bir tek Vatan Partisi dışında bütün Partilerin içinde görünür görünmez müthiş bir mücadele ve ayrışma var. Hele bazılarında çok...

Bu yerel seçimler biraz değişik. Neredeyse bir tek Vatan Partisi dışında bütün Partilerin içinde görünür görünmez müthiş bir mücadele ve ayrışma var. Hele bazılarında çok şiddetli. Düzey meselesine hiç girmeyeceğim.

Her seçimde Partilerin içinde bu tür bir rekabet olur. Genellikle “bu tür” dediğim… onu seçme genel başkanım beni seç… hesabı… nedeni de hizmet mi?... onun siyasette modası çoktan geçti… rant… makam… koltuk… birincil sıralarda… Birbirinin üzerine basarak yükselme ve başarı ve de kıran kırana rekabet…12 Eylül’ün değer yargılarımızın bütününe getirdiği en büyük tahribat. “İşini bilmek”!! Akıllı-aptal kavramlarının içeriği nasıl da değişti.
Siyaset kirli değildir. Kirletildi.
Hele yerel seçim. İnsana doğrudan dokunan siyasetlerinizin yarıştığı olması gerekirken… Şu hale bir bakın. Birbirlerine demediklerini bırakmıyorlar.
Biz diyoruz ki yandım Allah!! Geçim derdi canımızda. Deprem kapımızda. Seller sular bodrum katlarımızda. Engelli çocuğum yanı başımda. Yaşlıyım binemiyorum, inemiyorum. Ama o kadar yılın birikimi ve sevecenliğiyle hâlâ hizmet için ayaktayım. Kadınım, çalışacağım. Çocuğuma kim sevgiyle bakacak? Gencim… Memurum… İşçiyim… Motokuryeyim… daha ne diyeyim… Ne olacak halimiz. Hepsinin derdi işte aha şuracığımda…
Çözüm fırsatı gelmiş!
Var mı?
Var!
Yıllardır çekmecelerde.
Onlar mı yarışıyor…
Yok. Kim kimin adamı…

Artık kaldırım mühendisi aday dinlemek istemiyoruz - Resim : 1

Yalnız yurtiçi, Parti içi olsa canım yanmayacak… Bir de Fuat Paşa’nın dediği gibi yandan “papuççu muştaları” var.
Neymiş o?
Osmanlı Devleti’nin kapılarını ardına kadar Batı sömürüsüne açan Tanzimat’ın üç liderinden biri olan Fuat Paşa, devletin biri aşağıdan biri yukarıdan iki kuvveti olduğunu söylüyordu. Ona göre yukarıdan gelen hepimizi eziyordu, ama aşağıdan da bir kuvvet oluşturmak mümkün değildi. O zaman ne yapacaksınız… Bugünün Tanzimatçılarının bulduğu çare onun da çözümüydü: “Bunun için pabuççu muştası gibi yandan bir kuvvet kullanmaya muhtacız. O kuvvetler de sefaretlerdir”…
Hadi bakalım, bir yarış da burada.
Kim “sefaretlerden” destek alacak… kim daha çok NATO’cu olacak… ki paracıklar gelsin…
Ha bu arada biz yokuz. O güzelim millet yok! O güçlü kuvvetli birikimli, her şeyin en iyisini hak eden o kahraman millet yok! Yeter artık diye canına tak o insanlarımızın sesini dinleyen yok!
Ben oliiim… ben oliiim… kaynakları ben höpürtediiim… ki bir dahaki sefere gene ben seçileyiim…
Bir numara bu.
Onun için de atarım tutarım. Nasıl olsa o bedava. Bir de en pahalı ve en iyi atan tutan, “algı” yaratan, sahiciymiş gibi yapacak eeen iyi reklamcıya para vereceen… e haliylen onlar da piyasanın en pahalısı oluyor.
Sefaret girsin devreye.
Bütün adaylar kaldırım mühendisi. Dönüp dönüp zincirden boşanmış gibi vaat yarıştırıyorlar.
Ben daha çok kaldırım yaparım.
Yarış orada.

Artık kaldırım mühendisi aday dinlemek istemiyoruz - Resim : 2

Oysa insanımızı merkeze koysanız. Çözümler var. Kentlerimizin kaynakları da var. İş ki rantçı, yandaşçı olmayın. Kaynakları, bu merkezden gözünüzü ve gönlünüzü ve aklınızı ayırmadan kullanın.
Özveride bulunmaya hazır, böyle vatansever bir millet de; bakın açık söyleyeyim, başka hiçbir ülkede bulamazsınız. Hiç öyle sefaretlere, uluslararası “finansçılara” NATO’culara, af edersiniz terör besleyicilerine… ihtiyacımız yok! Bilgi ve teknoloji, yaratıcılık, plan proje derseniz… bizim hizmete can atan birikimimiz ve Asya ülkeleri derya deniz!! Paylaşacağız. Ne harikalar yaratırız!! Ayaklarımız vatan toprağına sağlam basıyor. Gerisi kolay.
İddialıyım bu konuda. Bilgiye dayanarak konuşuyorum.
İşimiz gerçekten öyle kolay ki.
Hazırız.
Seferberlik için görev bekliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Medeni Kanun’u biz savaş alanlarında hak ettik 18 Şubat 2024 | 86 Okunma Ünlü Atlantik sanayilerinde sarsıntılar 15 Şubat 2024 | 142 Okunma Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nin kuruluşunda Atatürk, bilim ve safsata 11 Şubat 2024 | 241 Okunma Neden Türkiye? Neden Türkiye bu kadar hedefte? Türkiye çalışkan Türkiye zengin Muhtaç değiliz 08 Şubat 2024 | 303 Okunma Tarihte toz değil, iz bırakanlar Barış Manço 04 Şubat 2024 | 131 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar