Son düzlükte MHP

MHP'nin Ankara mitingi, 7 Haziran öncesindekine oranla ciddi ölçüde zayıftı. Evet, bodoslama girdim ve katılımdaki zayıflıkta ihbarların etkisi var mı, yok mu bilmiyorum; ama seyrek topluluk arasında dolanırken dahi Devlet...

MHP'nin Ankara mitingi, 7 Haziran öncesindekine oranla ciddi ölçüde zayıftı.

Evet, bodoslama girdim ve katılımdaki zayıflıkta ihbarların etkisi var mı, yok mu bilmiyorum; ama seyrek topluluk arasında dolanırken dahi Devlet Bahçeli’ye yönelik kırgınlığın izlerini görünce tablo netlik kazanır gibi oldu. 

Bahçeli de bunun farkında sanki, savunma konumunda kaldı; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Bülent Arınç’dan alıntılarla koalisyon kurulamamasının sorumluluğunun AKP’de olduğunu kanıtlamaya çalıştı. 
Ayrıca, AKP-CHP görüşme trafiğinde sonucun önceden belli olduğunu anlatıp, CHP’yi ilkesiz, AKP’nin dizinin dibine oturmakla eleştirdi.

ALANDAN BİR SES

Bahçeli, bir savunmayı da ‘oyları düşüyor’ iddiaları üzerine yaptı.
Bunu algı operasyonu diye niteleyen Bahçeli, yapanların 1 Kasım günü rezil rüsva olacağını anlattı; ama bu konuya girmesi doğru mu, kuşkuluyum. 
Tabii ki Bahçeli, sadece savunma yapmadı, AKP’ye her zamanki gibi çok sert ifadelerle yüklenirken, diğer partileri de ihmal etmedi. Diplomatları rehin alan, Süleyman Şah Türbesi’ni bombalayan IŞİD’i Davutoğlu’nun nankörlükle suçlamasını, ‘öfke ürünü’ göstermesini diline dolamış.
“Esad nasıl ki bir günde ESED oldu, IŞİD de bir günde DAEŞ oldu” dediğinde yoğun alkış aldı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara'nın gelişmesi üzerine 02 Aralık 2015 | 369 Okunma İlk iş AB çıpasını güçlendirilmek 30 Kasım 2015 | 126 Okunma Kılıçdaroğlu istemedikçe değişim olmaz 25 Kasım 2015 | 381 Okunma Türkiye'nin risk ve şansları 23 Kasım 2015 | 275 Okunma Ankara Garı ile Rus uçağını unutanlar 18 Kasım 2015 | 643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar