Sandıkları gibi değil

İÇERİDE ve dışarıda karşı karşıya olduğu sorunları nedeniyle Türkiye'nin ihtiyacı, yeni bir seçim değil, 7 Haziran'da seçmenin verdiği mesajı karşılayacak bir uzlaşma...

İÇERİDE ve dışarıda karşı karşıya olduğu sorunları nedeniyle Türkiye'nin ihtiyacı, yeni bir seçim değil, 7 Haziran'da seçmenin verdiği mesajı karşılayacak bir uzlaşma hükümeti kurmak, sorunları bir bir çözmekti.

Bunlar çok yazıldı, çok söylendi; ancak 13 yıldır ülkeyi tek başına istediği gibi yöneten AKP, gücün elinden çıkmaması için kumar gibi bir karar aldı.

Sanıyorlar ki seçmen 7 Haziran'da hata yaptı, 1 Kasım'da düzeltecek, kendilerini yeniden tek başına iktidar yapacak!

'Oysa kazın ayağı hiç de öyle değil' diyeceğiz de AKP yine dinlemeyecek bizi.

Çünkü gerçekçilikten tamamen uzaklaşmış, kendisi dışındaki herkesi, her kesimi, her kurumu 'düşman' gibi göstererek sonuç almaya çalışan bir AKP var artık.

13 YIL SONRA SANDIK KOYAMAMAK

Dinlemeseler de söyleyelim; ayaklarına kurşun sıkmaya devam ediyorlar.

Sanıyorlar ki, 11 yıl mutlu mesut beraberlik yaşadıkları 'Paralel Yapı' ile düşman kutuplara geçince kendileri dışındaki herkesi 'Paralel Yapı' destekçisi göstererek halktan oy alacaklar.

Sanıyorlar ki, düne kadar aynı masada oturdukları PKK-HDP-İmralı ile 'Dolmabahçe mutabakatı da çözüm süreci de öldü' deyip ilişiği kesince kendileri dışındaki herkesi PKK destekçisi göstererek halktan oy alacaklar.

Sanıyorlar ki, 13 yıl hiç iktidar olmamış gibi, "Haydi Bismillah" diye yola çıkınca, tüm yanlışlarını sıfırlamış olup halktan oy alacaklar.

Sanıyorlar ki, karşılarındakinin elleri bağlı, dilleri tutulmuş.

Oysa gerçekler her gün 77 milyonun yüzüne defalarca çarpıyor.

Düşünebiliyor musunuz, 13 yıllık bir iktidarın ardından, Cumhuriyet tarihinde ilk kez, vatan toprağında bazı yerlere sandık konamayacağı ilan ediliyor.

Sandığın ve her bir oyun namusunun, hükümetin yönetimindeki devlete ait olduğunu bilmeyen kaldı mı ki AKP, bunun sorumluluğunu almıyor?

Diyeceksiniz ki nasıl alsın; '7 Haziran sonrası ülkenin içine itildiği kaos ortamında güvenli seçim zor' diye yırtınanları dinlemeyen AKP'nin kendisiydi.

MUHALEFETİN PEŞİNDE SÜRÜKLENMEK

Görünen o ki, iktidar seçime bu olumsuzluklar altında gidiyor.

Aynen 7 Haziran öncesi olduğu gibi AKP yine savunmada kalacak, muhalefetin peşinden sürüklenecek bir havada.

Çünkü, örneğin CHP çıkıp, "Ey emekli kardeşim, Ramazan ve Kurban bayramlarında iki maaş ikramiye almış olacaktın; ama AKP bunu engelledi. Size ikramiye vermek yerine parayı, bu seçime harcıyor, siz de hesabı sandıkta sorun" diyecek.

Asgari ücretliye, mazot kullanan köylüye de aynı şeyi söyleyecek.

MHP ilaveten çıkıp, "AKP PKK ile tokalaştı, Dolmabahçe'de masa kurdu, çözüm sürecini şehirlerimize bomba stoklamak için kullandırdı" diyecek.

HDP'nin söylem ve yapacaklarını geçiyorum; ama MHP ve CHP'nin AKP'yi çok zorlayacağını görmeli, "MHP de CHP de 'Paralel Yapı' ve PKK ile yandaş" demenin hiç sonuç yaratmayacağını iyi bilmeli.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara'nın gelişmesi üzerine 02 Aralık 2015 | 369 Okunma İlk iş AB çıpasını güçlendirilmek 30 Kasım 2015 | 126 Okunma Kılıçdaroğlu istemedikçe değişim olmaz 25 Kasım 2015 | 381 Okunma Türkiye'nin risk ve şansları 23 Kasım 2015 | 275 Okunma Ankara Garı ile Rus uçağını unutanlar 18 Kasım 2015 | 643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar