Milletle sistem inatlaşması

ÜLKENİN bazı bölgelerini devlet 'özel güvenlik', PKK ise 'özerk' ilan ediyor. PKK kafasına göre sistem ilan ediyor, her gün yeniden şehit haberleri alınıyor, analar yine gözyaşlarına boğuluyor. Her yeni gün...

ÜLKENİN bazı bölgelerini devlet 'özel güvenlik', PKK ise 'özerk' ilan ediyor.

PKK kafasına göre sistem ilan ediyor, her gün yeniden şehit haberleri alınıyor, analar yine gözyaşlarına boğuluyor.

Her yeni gün ülke için çok ciddi yeni tehlike ve riskler barındırıyor.

Buna karşın millet iradesini koyalı 70 gün oldu, hâlâ bir hükümet kurulmadı.

O iradenin 'uzlaşın' mesajını görmeyenler ise bir hükümet kuruluşunu değil, amacı cuma günü açık seçik ortaya konan nedenle yeni bir seçimi dayatıyor.

Meğer 7 Haziran'da başkanlık sistemine 'Hayır' demiş olan milletle, 'Ben Anayasa'ya uymam, Anayasa bana uydurulsun, siz de bunu sağlayacak oyu vermek zorundasınız' gibi hiçbir demokratik ülkede yaşanmayacak bir inatlaşmaya gidilecekmiş.

GİZLİ MUTABAKATIN AMACI

Kılıçdaroğlu hiç haksız değil, Erdoğan'ın bu 'sistem değişti' çıkışına AKP içinden tek itirazın gelmemesi de ayrı bir kaygı nedeni.

Koalisyon görüşmeleri başladığından beri sürecin yanlış işletildiğini, turların 'nafile' olduğunu dile getirmiştim; bunun sebepleri de böylece netleşti.

CHP'nin masadan kalkmaması ile anladık ki özellikle Saray, baştan beri hükümet kurdurmayarak, 'sistem tartışması' yaratmak istemiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara'nın gelişmesi üzerine 02 Aralık 2015 | 369 Okunma İlk iş AB çıpasını güçlendirilmek 30 Kasım 2015 | 126 Okunma Kılıçdaroğlu istemedikçe değişim olmaz 25 Kasım 2015 | 381 Okunma Türkiye'nin risk ve şansları 23 Kasım 2015 | 275 Okunma Ankara Garı ile Rus uçağını unutanlar 18 Kasım 2015 | 643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar