Kötü yönetimin acıları bir bir çıkıyor

AKP sözcüleri ülkeyi en iyi kendilerinin yönettiğini hep söyleyip durdu.  Oysa kendi itirafları ortaya koyuyor ki gerçek hiç de öyle değilmiş. Onlarca öyle örnek var ki acı faturalarını bütün...

AKP sözcüleri ülkeyi en iyi kendilerinin yönettiğini hep söyleyip durdu. 

Oysa kendi itirafları ortaya koyuyor ki gerçek hiç de öyle değilmiş. Onlarca öyle örnek var ki acı faturalarını bütün ülke ödedi, ödüyor.
Tam 11 yıl sonra ilk büyük itiraf geldi; devletin içinde 'paralel devlet' kurulmuş, bunu yapanlar AKP kadrolarını 'aldatmış', 'saflıklarından yararlanmış'!
Bu 11 yıllık saflık, ülkenin kurumlarının ele geçirilmesi, en önemli markası olan ordusuna kumpas kurulması, milyonları dinlenirken binlerce masum vatandaşının cezaevine atılması ile sonuçlandı.
Sanki, 'Fırat kıyısında kurdun kaptığı kuzunun hesabı Hz. Ömer'den sorulmaz' gibi aynı AKP kadroları, en azından susmak yerine çıkıp, "Cemaatlerle devlet yönetilmez, emri komutandan değil başka yerden alan subay olmaz" uyarısı yapmış olanları 'paralel yapı işbirlikçisi' diye suçlayabiliyor.

KARA MİZAH

Aynı suçlama, 'çözüm sürecini yanlış yönetiyorsunuz' diyenlere de yapılıyor, hem de 'PKK süreci kentlere silah yığmak için kullandı' itirafına karşın.
Yetmiyor, üste çıkıyorlar; bu itiraf ortadayken vatandaşın, "Peki ülkeyi yöneten siz neyle meşguldünüz ki evlatlarımızı şehit veriyoruz" deme hakkına zerre saygı/hoşgörü göstermiyorlar.
Aksine, her önüne çıkanı, ülkenin en önemli kuruluşlarını 'PKK yandaşı' göstererek akıllara durgunluk veriyor, PKK'nın ekmeğine yağ sürüyorlar.
Oysa örneğin, hep hayretle karşıladığım, Selahattin Demirtaş ve HDP'yi, Öcalan'ı anlamsızlaştırmak, boşa çıkarmak, İmralı'ya gömmek, talimatlarını yerine getirmemek, iplememek; İmralı'ya karşı Brutus olmakla suçlayan sözleri eden Yalçın Akdoğan'dan başkası değildi.
O gün, 'Demirtaş ve HDP bunu yapıyorsa kaygınız ne' diye soranları dahi 'kanla beslenmekle' suçlamış olanların bugünkü tavrı kara mizah gibi.
En azından Öcalan'ı İmralı'ya kendilerinin gömdüğü ortaya çıktı da!
Biz böylesi saldırılara alışığız, ama kötü yönetimin sonucu ülkenin evlatları şehit ediliyor, analar ağlıyor ya yüreğimiz yanıp duruyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara'nın gelişmesi üzerine 02 Aralık 2015 | 369 Okunma İlk iş AB çıpasını güçlendirilmek 30 Kasım 2015 | 126 Okunma Kılıçdaroğlu istemedikçe değişim olmaz 25 Kasım 2015 | 381 Okunma Türkiye'nin risk ve şansları 23 Kasım 2015 | 275 Okunma Ankara Garı ile Rus uçağını unutanlar 18 Kasım 2015 | 643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar