İmzalar atılmadan inanmayın

TERSTEN işleyen koalisyon görüşmelerinde, önceki akşam iki liderin yemekli buluşmasıyla nihayet başa dönüldü gibi.  Şimdiye dek koalisyon görüşmeleri 'biz ortak olacağız iradesi' ile başladı...

TERSTEN işleyen koalisyon görüşmelerinde, önceki akşam iki liderin yemekli buluşmasıyla nihayet başa dönüldü gibi. 

Şimdiye dek koalisyon görüşmeleri 'biz ortak olacağız iradesi' ile başladı, liderler genel çerçeveleri çizdi, kadroları da detaylarda uzlaşmayı sağladı.
Bugün ise tam tersi süreç işletildiği, 'irade' 32 gün sonra görünür gibi olduğu için 'başa dönüşten' söz ettim.
Oysa, terör ateşi ülkeyi yeniden kavurur hale gelmişse bu yöntemle bir hükümet arayışını anlamak mümkün değil.
Umalım ki bu işin olup olmayacağı bu hafta sonu kesinlik kazansın, Türkiye önünü görebilsin ve şunu da herkes kulağına küpe yapabilsin:
Yeni bir seçimde kazanan hangi parti olursa olsun (AKP de rüya görmesin) kaybeden Türkiye olacaktır.

RESTLEŞMEYE RAĞMEN MASADA KALINDI

Geçelim önceki akşamki yemekten yayılan havaya.
Pazartesi günü, CHP'nin 'bir koalisyon iradesi' görmemesi halinde işi uzatmak istemeyeceğini yazmıştım; anlaşılıyor ki o iradenin varlığı hissedildi.
Bunda o günkü terör saldırılarının, Devlet Bahçeli'nin, "Bu ortamda seçim olmaz, AKP-CHP hükümet acilen kursun" demesinin da etkisi olabilir.
Bunlardan bağımsız, buluşmada Davutoğlu'nun önerdiği 'kısa süreli reform' ve 'seçim süreçli' iki hükümet modeli Kılıçdaroğlu'ndan onay bulmayıp aksine '4 yıllık reform hükümeti' alternatifiyle karşılandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara'nın gelişmesi üzerine 02 Aralık 2015 | 369 Okunma İlk iş AB çıpasını güçlendirilmek 30 Kasım 2015 | 126 Okunma Kılıçdaroğlu istemedikçe değişim olmaz 25 Kasım 2015 | 381 Okunma Türkiye'nin risk ve şansları 23 Kasım 2015 | 275 Okunma Ankara Garı ile Rus uçağını unutanlar 18 Kasım 2015 | 643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar