Erdoğan yetmiyor itirafı

MİLLETVEKİLİ aday listelerinde en büyük sürprizi AKP'de gördük. AKP, 24 'üçdönemzedeyi' yeniden listeye alarak, 7 Haziran'a bakıp doğru bir karar verdi, ama yeni bir itirafı da yapmış oldu. 'Yeni itiraf' derken...

MİLLETVEKİLİ aday listelerinde en büyük sürprizi AKP'de gördük.

AKP, 24 'üçdönemzedeyi' yeniden listeye alarak, 7 Haziran'a bakıp doğru bir karar verdi, ama yeni bir itirafı da yapmış oldu.
'Yeni itiraf' derken, 'PKK, çözüm sürecini kentlere patlayıcı stoklamak için kullandı'dan başlayıp 'valilere operasyon yapmama talimatı hükümetten gitti'den çıksak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP kongresi ile aday listesine etki ve müdahalelerini de eklesek, öncekilerin sadece birkaçını saymış oluruz.
Yalnız bu noktada, hiç bıkmadan Anayasa'nın 'TARAFSIZLIĞI' başlığını taşıyan 101. maddesinin son fıkrasını yineleyelim:
"Cumhurbaşkanı seçilenin, varsa partisi ile ilişiği kesilir..."
Bu çok önemli; çünkü Türkiye, anayasası olan bir hukuk devletiyse, o anayasaya ilk uyması gereken Cumhurbaşkanı'dır.
Yok, eğer anayasa buzdolabındaysa, hak, hukuk, özgürlük donuyor demektir.

ÇATIŞMACI DİL YORDU

Listeden çıkan itirafa gelince; ister 'fabrika' ister '2002 ayarlarına dönüş' amaçlı olsun 24 üç dönemlik, seçimden iktidar çıkmak için sadece Erdoğan'ın gücünün artık yetmediğini itiraf etmektir.
Gençlerin yolunu açmak, kişinin koltuğa çakılı kalmasını önlemek gibi yüksek paye biçilen 'üç dönemden' bir anda cayılması başka nasıl anlatılabilir?
Hele de, "AKP, gençlerini yanlış yetiştirdiği için onlardan iyi siyasetçiler çıkmayacağını, sadece gazete binası basmak, kapı-cam kırmak, 'gazeteci döveceğim' diye hava atmaktan öteye geçemediklerini görünce 'üç dönemi' kaldırdı" denemeyeceğine göre.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara'nın gelişmesi üzerine 02 Aralık 2015 | 328 Okunma İlk iş AB çıpasını güçlendirilmek 30 Kasım 2015 | 111 Okunma Kılıçdaroğlu istemedikçe değişim olmaz 25 Kasım 2015 | 361 Okunma Türkiye'nin risk ve şansları 23 Kasım 2015 | 230 Okunma Ankara Garı ile Rus uçağını unutanlar 18 Kasım 2015 | 580 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar