Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu’nun konuşacakları

TATİL öncesi yazımda, AKP-CHP koalisyon görüşmelerinde dananın kuyruğunun ağustosun ilk haftası kopacağından söz etmiştim. Başlangıçtan beri yazdığım gibi, önceki koalisyon...

TATİL öncesi yazımda, AKP-CHP koalisyon görüşmelerinde dananın kuyruğunun ağustosun ilk haftası kopacağından söz etmiştim.

Başlangıçtan beri yazdığım gibi, önceki koalisyon görüşmeleri ile bu seferki her açıdan farklılık taşıdığından 'yavaşlık' da tüm öngörüler altüst ediliyor.

'Yavaşlıkta' tam bir rekor kırıldı; Davutoğlu, görevi aldıktan tam 30 gün sonra nihayet Kılıçdaroğlu ile ilk ciddi koalisyon görüşmesini yapacak gibi.

Yani seçim olasılığına 15 gün kalmış, 45 günlük anayasal sürenin neredeyse tamamı bir görevlendirme ile bitirilip teamüller yok edilmek üzereyken.

Neyse, deyip bu akşamki yemekte neler olacağına bakalım.

'OLMADI' DEMEK İÇİN YEMEK GEREKMEZ

Bu bakışı da dünkü görüşmelerimden edindiğim izlenimlerle yapacağım.

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nu akşam yemekli uzun bir görüşmeye çağırmışsa, "Artık koalisyon iradesini açıklığa kavuşturacak" diye bakmak zorundayız.

Yoksa, el ele dahi tutuşulmamışken sırf, "Kemal Bey, çok naziksiniz, istikşafi görüşmeler için bizi reddetmediniz; ama bir ay sonra gördüm ki biz bir araya gelemeyiz" demek için 'ayrılık yemeği' ısmarlayacağını düşünmek akılları zorlamak olur.

Diyeceksiniz 'Ama orası AKP', amenna; ama o, ne ciddiyet ne de nezaket olur.

Yok, böyle yapmayıp, "Kemal Bey, güzel görüşmelerimiz oldu, biraz daha ileri gitmemizde yarar görünüyor" demesi bekleniyor ki, normali budur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara'nın gelişmesi üzerine 02 Aralık 2015 | 369 Okunma İlk iş AB çıpasını güçlendirilmek 30 Kasım 2015 | 126 Okunma Kılıçdaroğlu istemedikçe değişim olmaz 25 Kasım 2015 | 381 Okunma Türkiye'nin risk ve şansları 23 Kasım 2015 | 275 Okunma Ankara Garı ile Rus uçağını unutanlar 18 Kasım 2015 | 643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar