Abdülhamid gibi ölünmesin, istifa yeter

TARİHİNİN en büyük terörünü hem de başkentinin göbeğinde yaşayan Türkiye'yi yönetenlerin, 13 yıldır aynı siyasiler olduğunu hiç unutmamalı.  Bu siyasilerin, geçen sürede...

TARİHİNİN en büyük terörünü hem de başkentinin göbeğinde yaşayan Türkiye'yi yönetenlerin, 13 yıldır aynı siyasiler olduğunu hiç unutmamalı. 

Bu siyasilerin, geçen sürede ülkenin nereden nereye geldiğine doğru teşhisi koyup, 'bir hata yapıldığını' kabul edebilmeli.
O zaman işe, kullanılan ötekileştirici dilden, AKP'yi eleştiren herkesi Türkiye düşmanı/terörist göstermekten vazgeçerek başlamak gerektiğini görecekler.
Aslında ortaya çıkan tutanaklar gösteriyor ki, içlerinde bazıları da bunu görmüş; ama söylem ve uygulamada hâlâ ders alındığı izlenimi edinemiyoruz.

ONCA PATLAMA VAR ZAFİYET YOK

AKP'nin büyük yanlışlarından biri de hatayı yapanları sürekli 'bizden' diyerek kollama ihtiyacı içinde olmasıdır.
Bakın, Başbakan Davutoğlu daha önceki gün 97 vatandaşının teröre kurban gittiği haberini aldığında ne hissettiğini, lise yıllardan beri hiç unutamadığı şu bilgiye dayandırarak dillendirdi:
"Şimdi Ukrayna topraklarında kalan Özi Kalesi düşünce Abdülhamid, 'Oradaki tebaamı nasıl koruyamadım' demiş ve sonrasında hiçbir rahatsızlığı yokken vefat etmiş."
Hiç kimse vefat etmesin (Allah'tan Japonya'da yaşamıyoruz), ama hiç değilse birileri çıkıp, "Ben neyi yapmadım ki bu oldu" diyerek istifa etse yeter.
İstifa için haklı gerekçeler de az değil ki.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara'nın gelişmesi üzerine 02 Aralık 2015 | 369 Okunma İlk iş AB çıpasını güçlendirilmek 30 Kasım 2015 | 126 Okunma Kılıçdaroğlu istemedikçe değişim olmaz 25 Kasım 2015 | 381 Okunma Türkiye'nin risk ve şansları 23 Kasım 2015 | 275 Okunma Ankara Garı ile Rus uçağını unutanlar 18 Kasım 2015 | 643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar