ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Fotoğrafına vurulduğu New York'ta kral oldu

11 yaşındayken bir fotoğrafını görerek kilitlendiği New York’a 16 yıl önce cebinde sadece 200 dolarla giden Erzincanlı ‘Zach’ Erdem, bugün iki restoran, iki gece kulübü ve bir otelin sahibi, yılda 10 milyon dolar kazanıyor .

Songül Hatısaru
Songül Hatısaru Milliyet Gazetesi
19 Şubat 2018 | 174

11 yaşındayken bir fotoğrafını görerek kilitlendiği New York’a 16 yıl önce cebinde sadece 200 dolarla giden Erzincanlı ‘Zach’ Erdem, bugün iki restoran, iki gece kulübü ve bir otelin sahibi, yılda 10 milyon dolar kazanıyor. Erdem, açmaya hazırlandığı bir gece kulübü ve otelle cirosunu üçe katlamayı planlıyor

TAB Gıda’nın Nasdaq’ta işlem görmesi için gittiğim New York’ta bugüne kadar dinlediğim en ilgi çekici hayat hikayelerinden birisine tanıklık ettim. Zach Erdem. 36 yaşında, asıl adı Zeynel. Amerika’da kulağa daha yakın olduğu için Zach ismini kullanıyor. Erzincan’ın bir köyünde çobanlık yaparken, tren rayı üstünde gördüğü bir gazete parçasında hayran kaldığı Manhattan fotoğrafına vurulmasıyla başlıyor her şey. 21 yaşında, cebinde 200 dolar ile gittiği Manhattan’da 6 ay sokakta yaşıyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER