Uyanık ol

Dün… Kimileri, “medeniyet beşiği” gördüğü emperyalizmin içini boşalttığı “demokrasi-özgürlük” nutukları atıp, yalancı medyasına inanarak, Venezuela yönetimi hakkında neler söyleyip yazmadı ki...


Bugün…
ABD’nin darbe girişimiyle susuverdiler. Al sana demokrasi!
Ne diyor Prof. Yalçın Küçük hep, “biz beş taş oynamıyoruz!”
Çocuk oyunu değil bu…
Ne tesadüf: Kimileri, 15 Temmuz 2016 FETÖ darbesi için de “kafaları bulandırmak” istememiş miydi? “Bu FETÖ darbesi değil kurgu!” Ah bu kafalar; Erdoğan nefretinden gözleri kör oldu!
Oysa görüyoruz ki: Türkiye’de üç yıl önce ne yapılmak istendi ise, bugün Venezuela’da o yapılmak isteniyor. Tek örnek yeterli olacaktır:
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela’daki darbe girişimin akşamı şu açıklamayı yaptı: “Venezuela Devlet Başkanı Maduro ülkeyi terk etme kararı aldı. Hazırlattığı uçak ile Küba’ya kaçacaktı. Fakat Ruslar tarafından kararından vazgeçirildi.”
Bu sözleri bir yerden anımsıyor musunuz: 15 Temmuz gecesi aynı sözler Erdoğan için sarf edilmedi mi: “Uçağıyla Almanya’ya kaçtı.”
Sonra da dediler ki, “Kaçmasını Ruslar engelledi!”
Yahu…
Türkiye ve Venezuela’daki darbe girişimlerinden sonra ABD Dışişleri Bakanlarının yaptıkları açıklamalar bile benzer:
– “Barış olsun…”
– “İstikrar isteriz…”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İhvan sevgisi 19 Haziran 2019 | 2.832 Okunma O fotoğraf... 18 Haziran 2019 | 4.938 Okunma Sağ kırılma 14 Haziran 2019 | 3.793 Okunma Toplumsal bellek 13 Haziran 2019 | 3.273 Okunma Erdoğan’ın Binali taktiği 12 Haziran 2019 | 10.703 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar