Uyanık ol

Dün… Kimileri, “medeniyet beşiği” gördüğü emperyalizmin içini boşalttığı “demokrasi-özgürlük” nutukları atıp, yalancı medyasına inanarak, Venezuela yönetimi hakkında neler söyleyip yazmadı ki...


Bugün…
ABD’nin darbe girişimiyle susuverdiler. Al sana demokrasi!
Ne diyor Prof. Yalçın Küçük hep, “biz beş taş oynamıyoruz!”
Çocuk oyunu değil bu…
Ne tesadüf: Kimileri, 15 Temmuz 2016 FETÖ darbesi için de “kafaları bulandırmak” istememiş miydi? “Bu FETÖ darbesi değil kurgu!” Ah bu kafalar; Erdoğan nefretinden gözleri kör oldu!
Oysa görüyoruz ki: Türkiye’de üç yıl önce ne yapılmak istendi ise, bugün Venezuela’da o yapılmak isteniyor. Tek örnek yeterli olacaktır:
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela’daki darbe girişimin akşamı şu açıklamayı yaptı: “Venezuela Devlet Başkanı Maduro ülkeyi terk etme kararı aldı. Hazırlattığı uçak ile Küba’ya kaçacaktı. Fakat Ruslar tarafından kararından vazgeçirildi.”
Bu sözleri bir yerden anımsıyor musunuz: 15 Temmuz gecesi aynı sözler Erdoğan için sarf edilmedi mi: “Uçağıyla Almanya’ya kaçtı.”
Sonra da dediler ki, “Kaçmasını Ruslar engelledi!”
Yahu…
Türkiye ve Venezuela’daki darbe girişimlerinden sonra ABD Dışişleri Bakanlarının yaptıkları açıklamalar bile benzer:
– “Barış olsun…”
– “İstikrar isteriz…”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Genel kabulleri yıkmak 12 Kasım 2019 | 5.018 Okunma Erdoğan kimi kandırıyor 08 Kasım 2019 | 8.387 Okunma Acı gerçek 07 Kasım 2019 | 6.258 Okunma Kalbiniz beyninizde olsun 06 Kasım 2019 | 7.417 Okunma Ey AKP’liler... 05 Kasım 2019 | 6.681 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar