Suçun derebeyleri

Bu yargıya itirazım var! Devlet mafya ilişkisini salt güvenlik sorununa indirgemek neoliberalizmin örtüsüdür!

Jean Ziegler (d.1934)…

İsviçreli sosyolog…

Gençliğinde Kübalı devrimcilere hayrandı; Che Guevara'nın Cenevre'de gönüllü şoförlüğünü yaptı.

İsviçre Ulusal Konseyi'nde uzun yıllar sol milletvekili olarak bulundu. Birleşmiş Milletler'de gıda hakkı özel raportörü ve insan hakları danışma konseyi üyesi olarak on küsur yıl görev yaptı.

Halen beyaz yakalı suçları hedef alan Business Crime Control danışma kurulu üyesi. Ülkemizde, “İsviçre Daha Beyaz Yıkar”, “Suçun Derebeyleri”, “Dünyanın Yeni Sahipleri” kitaplarıyla tanındı…

Suçun Derebeyleri kitabında şunu yazdı:

-“ABD Stratejik Hizmetler Bürosu (OSS/ ClA) İkinci Dünya Savaşı döneminde 1943'te Sicilya'ya çıkartma yapmak için mafya ile anlaştı. Mafya, çıkarma kuvvetlerini karşılayacak ve hedeflerine varmalarında rehberlik yapacaktır.

OSS, başta Lucky Luciano olmak üzere New York'taki Sicilya asıllı mafya babaları ile görüşür. Sonuçta Alman garnizonlarının tam yerini gösteren yerel mafya sayesinde büyük başarı elde ederler.

Savaştan sonra Sicilya'nın......

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ya beden kirliliği 11 Haziran 2021 | 723 Okunma Erdoğan’ın da ihtiyacı 10 Haziran 2021 | 1.937 Okunma Peker ne ki 09 Haziran 2021 | 6.814 Okunma Yine kızacaklar 08 Haziran 2021 | 2.072 Okunma AKP de yapamadı 04 Haziran 2021 | 2.224 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar