Erdoğan’ı biri uyarsın

Hangi partili olursa olsun temennimiz ortak: Yaşadığımız ekonomik krizi ülkemizin az zayiatla atlatması! Kimimiz döviz bozduruyor… Kimimiz Türk parasında ısrar ediyor… Kimimiz yerli malı kullanmaya...

Hangi partili olursa olsun temennimiz ortak:
Yaşadığımız ekonomik krizi ülkemizin az zayiatla atlatması!
Kimimiz döviz bozduruyor…
Kimimiz Türk parasında ısrar ediyor…
Kimimiz yerli malı kullanmaya başlıyor…
Büyük çoğunluk elinden geleni yapıyor.
Ama…
Bir kişi var ki; her fırsatta toplumsal ittifakı bozmak, krizi derinleştirmek için “pimi çekilmiş bomba” misali konuşup duruyor!
Erdoğan’dan bahsediyorum. Sanki…
Her meseleyi hallettik konu İş Bankası yönetimindeki dört CHP kontenjanına geldi! Diyor ki:
“Siyasi partiler banka kurabilir mi? Hayır, kuramaz. Ama şu anda CHP, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü suistimal ederek, onun Cebi Hümayunundan dediğim, İş Bankası hisselerinin yüzde 28’inin sahibi durumunda. Oradan para alamıyor ama yönetim kurulunda dört üyesi var. Bu dört üye ne iş yapar?”
Bir ülke cumhurbaşkanı düşünün ki…
Bankalar döviz- faiz kıskacından kurtulmaya çalışırken, o ülkesinin en değerli bankası hakkında piyasaları karıştıracak sözler sarf etsin.
AKP’den bir kişi çıkıp Erdoğan’a şunu söylemeyecek mi:
“Sayın Cumhurbaşkanım bu sözlerinizin zamanı yanlış değil mi?”
Piyasalar yangın yeri ve Erdoğan; İş Bankası’nı/ itibarıyla bankaları zora sokacak, krizi derinleştirecek sözler söylüyor!
Sanırım… Krizi bizim kadar yakından hissetmiyor!

Ziraat’tan Vakıfbank’a Demek Erdoğan…
İş Bankası yönetim kurulundaki CHP’li dört üyenin yer almasını etik bulmuyor!
Peki…
Kamu iktisadi şirketlerinin yönetiminde yer alan -bizzat Erdoğan’ın atadığı- AKP’lilere ne demeli? Hadi çemberi geniş tutmayalım; sadece kamu bankalarına bir göz atalım:
Son sekiz yıldır Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı kimdi:...
YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dört gün kaldı 15 Şubat 2019 | 7.019 Okunma Gözünüzü yumun! 14 Şubat 2019 | 9.291 Okunma Yeter artık bitirdiniz ülkeyi 13 Şubat 2019 | 6.981 Okunma Olağanüstü “hal” 12 Şubat 2019 | 2.813 Okunma Bu da kapak olsun 08 Şubat 2019 | 11.654 Okunma
TÜM YAZILARI