AKP-CHP ittifakı

Tarih: 18 Nisan 1999. Genel seçimlerin yapıldığı o dönem Cem Uzan’ın sahibi olduğu Star Tv’de çalışıyordum. Sonuçlar, Anadolu Ajansı’nın son seçimlerde yaptığı...

Tarih: 18 Nisan 1999.
Genel seçimlerin yapıldığı o dönem Cem Uzan’ın sahibi olduğu Star Tv’de çalışıyordum.
Sonuçlar, Anadolu Ajansı’nın son seçimlerde yaptığı “Ali Cengiz Oyunları” ile çabucak alınmıyordu! Herkes merakla televizyon kanalını telefonla arayıp bilgi sahibi olmak istiyordu.
Gazeteci Güler Kömürcü bunlardan biriydi. Beni arayıp, “Sayın Devlet Bahçeli’nin yanındayım gelen ilk sonuçları merak ediyoruz” demişti. “MHP oyları patlama yaptı” dediğimi iyi anımsıyorum.
Bir önceki seçimde yüzde 8.2 oy oranıyla baraj altında kalan MHP, on puanlık artışla oyunu yüzde 17.9’a çıkarmıştı.
MHP’nin başarısı çok kişi için sürpriz olmuştu. Hatta o dönem haber merkezinde MHP mitinglerinin haber yapılıp yapılmaması tartışma konusu olmuştu. Altı büyük partinin (ANAP, DYP, FP, DSP, CHP ve MHP) hepsinin miting haberini vermek bülten süresinin aşmasına sebep oluyor, başka haberlere zaman kalmıyordu. Bu sebeple… Devlet Bahçeli’nin seçim kampanyası Star Tv dahil medyada pek yer bulmuyordu.
Haber müdürü olduğum için yurdun çeşitli yerlerinden gelen haber kasetlerini seyrediyor, MHP’nin gelişini gözlemliyor, haber yapılmasını öneriyordum. Sandıklar açıldıktan sonra haklılığım ortaya çıktı!
Yani, Devlet Bahçeli’ye hiçbir zaman önyargım olmadı. Ancak… 31 Mart yerel seçimi ve özellikle Çubuk Akkuzulu Köyü’nde yaşanan linçle ilgili konuşmalarını kızgınlıkla takip ediyorum.
Bahçeli ısrarla çatışmacı bir dil kullanıyor.
Kafamda şu soru var: Bahçeli’nin maksadı nedir?

Türkiye İttifakı Devlet Bahçeli sahiden “ekonomi doktorasını” yaptı mı?
Ülke iktisadi krizden kurtulma mücadelesi verirken sa...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eski defteri açayım 31 Ocak 2023 | 1.860 Okunma İlgimi çeken ve çekmeyen 27 Ocak 2023 | 1.849 Okunma Var mı cesareti olan 26 Ocak 2023 | 1.772 Okunma Ölçüsüz övgü 25 Ocak 2023 | 795 Okunma Arkadaşımın acıklı hali 24 Ocak 2023 | 3.199 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar