Yeni yıla gayet pozitif ve karantinada girdim

Ne dilediğine dikkat et, bakarsın olur’ derler hani… Kesin bilgi bu bence, yayalım! Tam “Bu yılbaşı evde mi olsam, TV karşısında yayılıp dinlensem mi?”diye planlar yaparken; perşembe sabahı COVID-19 test...

Ne dilediğine dikkat et, bakarsın olur’ derler hani… Kesin bilgi bu bence, yayalım! Tam “Bu yılbaşı evde mi olsam, TV karşısında yayılıp dinlensem mi?”diye planlar yaparken; perşembe sabahı COVID-19 test sonucum geldi: Aaa pozitifim! Şaşkınım çünkü iki senedir başıma ilk kez geliyor. İki sene boyunca her tür kalabalığa girmişim; uçaktan, metrodan, marketten, AVM’den, tiyatrodan, sinemadan korkmamış fıldır fıldır gezmişim; virüs gelmiş yılbaşı gecesi beni bulmuş, iyi mi?! Buradaki mesaj ne acaba? Evren bana otur, azcık dinlen demiş olabilir mi? Hayır, bir de temaslı bir arkadaştan dolayı şüphelenip test yaptırmasam, millete bulaştıracağım. Bu da böyle sayko bir virüs işte!

Bir taraftan ‘olacağı buydu’ dedim, ne kadar kaçabilirsin ki? Her canlı bu virüsü bir gün tadacaktı elbette. Üstelik yalnız değilim. O kadar çok insan karantina halinde girdi ki yılbaşına, sayıları inanılır gibi değil. Neyse şok geçince baktım kendime, başım ağrıyor sadece. Öyle böyle değil ama! Ağrı kesiciler ve vitaminlerle idare ettim.

‘Yıkılmadım ayaktayım en azından’ diyorum bir taraftan. Ve yeni yıla karşı hâlâ son derece pozitifim! Bu arada, kiminle temas ettiysem önlemini alsın diye sosyal medyadan duyuruyorum haberi. İşte o an, dostluğun ne kıymetli olduğunu anlıyorum. Kel alaka insanlar bile “Ne lazım, ne getirelim?” diye soruyor, sağolsunlar. Divan Catering anında yemekler yolluyor mesela ve o kadar iyi geliyor ki o an.

Halim yok çünkü hiçbir şey yapmaya. Karantinadaki Enis Arıkan’ın evde neler yaptığını izliyorum arada. Adam cam silmiş ya! İyi, demek ki hafif atlatacağız diyorum. O sırada bir hikaye koyuyor; yakın dostu Ezgi Mola’nın, kapısına yemek paketleri bırakıp kaçtığını izletiyor bize. Komikler gerçekten. Neyse, ilk günü böyle atlattım. İkinci gün müthiş halsizlik, bitkinlik derken, yatağa yapıştım.

O sırada Sağlık Bakanlığı’ndan aradılar nihayet. Şikayetlerimi sordular, “Bol vitamin ve sıvı alın, evden çıkmayın. Artık ilaç vermiyoruz” dediler. İlaçlar sadece yoğun bakımdaki hastalara! “10 gün sonunda tekrar test yaptırın, negatif çıkarsa, evden çıkabilirsiniz” dediler. Yoksa? “4-5 gün daha karantinada kalacaksınız.” “Peki” dedim, devrildim koltuğa. Ekrandaki yılbaşı eğlenceleri arasında dolaştım, itiraf edeyim çok sıkıldım.

Yatmaya çalıştım ama uyutmuyor! Bakın, bu da kesin bilgi: Uyku düzenini de bozuyor bu meret! Bu yazıyı yazarken, karantinada üçüncü günüm! Halsizim ama en azından yoğun bakımlarda değiliz, eskisi gibi ağır geçirmiyoruz diye dua ediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tabağındaki yemeğin doğaya etkisi ne? 27 Ocak 2022 | 20 Okunma İstanbul'da yine kar ve paniği var! 23 Ocak 2022 | 36 Okunma 'Diva'lık alışkanlıkları yaktı askerlerin başını! 16 Ocak 2022 | 57 Okunma Gönül rahatlığıyla kadın öldürmek... 13 Ocak 2022 | 66 Okunma Ben neyim şimdi? 09 Ocak 2022 | 62 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar