Teknoloji hiç bu kadar ürkütücü olmamıştı!

Son günlerde herkes ‘The Social Dilemma’yı konuşuyor. Türkçe ismiyle, ‘Sosyal İkilem’ isimli belgeseli. Muhtemelen çoğumuzun bildiği şeyler anlatılıyor. Yani sosyal medyanın karanlık yüzü ama anlatımlar çok çok iyi.

Son günlerde herkes ‘The Social Dilemma’yı konuşuyor. Türkçe ismiyle, ‘Sosyal İkilem’ isimli belgeseli. Muhtemelen çoğumuzun bildiği şeyler anlatılıyor. Yani sosyal medyanın karanlık yüzü ama anlatımlar çok çok iyi. Zira; eskiden Facebook, Twitter, Google, Pinterest gibi sayısız teknoloji şirketinde bizi ‘esir alan’ yazılımları yaratan, geliştiren dahi isimler yani oyunun gerçek oyuncuları anlatıyor olanı biteni, nasıl bir yanılsama içinde olduğumuzu. Öyle sağlam yerden anlatıyorlar ki üstelik; ‘vay be’ diyorsunuz... Hatta izlerken gerçekten panik oluyorsunuz, ‘durum bu kadar mı ciddi?’ diye.

Hepimiz sosyal medyaya, internete bağımlıyız ama bu hale nasıl geliyoruz, onu özetliyorlar. Olay, kişisel bilgilerimizin kayıt altına alınması meselesi de değil sadece.. Yaptığımız her şeyin nasıl yakından izlendiğini, hangi görsellere takıldığımızı hangisi üzerinde ne kadar vakit ayırdığımızı inceliyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Online hayatımız 18 Ekim 2020 | 69 Okunma Yeni bir Galata Kulesi 11 Ekim 2020 | 79 Okunma Bursa, turizmi nasıl canlandıracak? 08 Ekim 2020 | 131 Okunma ‘Mimozalı Kadın’ın merdivendeki hikayesi 04 Ekim 2020 | 91 Okunma Formula 1 otomobil yarışı değil, çok büyük bir ekonomi 01 Ekim 2020 | 79 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar