Siz hâlâ kadınları hizaya sokmaya çalışın...

Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil etmeye hak kazanmış A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı alkışlamak yerine, onların şortlarına ve bacaklarına kafaların takıldığı günlerde…

Bir başka Türk kadınının başarısını aldık uzak diyarlardan. Arizona Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdüren Doç. Dr. Betül Kaçar, evrende yaşamın izlerini araştıran yeni bir NASA ekibine kabul edildi.

Müthiş bir başarı, müthiş bir kariyer. Tebrik ediyorum. Peki bu haberi, neden yukarıdaki olumsuz örnekle birlikte verdim dersiniz? ‘Parlak beyinler neden yurtdışına gidiyor?’ sorusunun cevabı olsun diye! Kadınlar almış başını gidiyor, başka hikayelerin peşinde koşuyor, büyük imzalar atıyor ama bir kısım ‘adam’ hâlâ kadınlar adına boş boş konuşuyor.

Onlar adına karar veriyor, eleştiriyor, hizaya sokmaya çalışıyor, ayar çekiyor. Hala kadınları, kocalarına şikayet ediyor! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tılsımlı kitaplara doyamadık gitti! 20 Şubat 2020 | 316 Okunma Biz ne yaşıyoruz ya? 16 Şubat 2020 | 68 Okunma Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız: 'Sizlerin desteğine ihtiyacımız var...' 14 Şubat 2020 | 48 Okunma Kadir’i yargılarken… 13 Şubat 2020 | 135 Okunma Türk mutfağının çıtasını 'Türk'le yükseltmeye geldi 09 Şubat 2020 | 40 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar