Plajda niye balık değil lahmacun yiyoruz?!

Bence güzel soru. Tam şef sorusu! O güzelim sahillerde, plajlarda sürekli lahmacun yiyoruz, tüm yaz lahmacunu konuşuyoruz da balığa neden hiç yüz vermiyoruz? Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya işte buna takmış....

Bence güzel soru. Tam şef sorusu! O güzelim sahillerde, plajlarda sürekli lahmacun yiyoruz, tüm yaz lahmacunu konuşuyoruz da balığa neden hiç yüz vermiyoruz?

Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya işte buna takmış. Yeni çıkardığı balık tarifleri kitabını anlatmak için Ayvalık Cunda’da bir yemek verdi Mehmet Şef ve konuya böyle girdi.

Bu kitabın nasıl ortaya çıktığını anlatan bir serzenişti söyledikleri aslında...

● Manisa’nın Salihli ilçesinde ilkokul müdürü Yakup Ateş’in okula ait araziyi buğday ekerek değerlendirmesi ve satışını yapması… Elde ettiği geliri okulun onarımı ve maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için kullanması. İyi ki varsınız Hocam, helal size.

● Enis Arıkan’ın pizza jesti… Reklam yüzü olduğu Dominos’a rica etmiş Enis; bir okulun öğrencilerine 40 tane pizza yollatmış. Çocuklar ilk pizzalarını yemişler. Marka olmak böyle bir şey olmalı, bravo.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşı olmayana tek çare kısıtlama! 29 Temmuz 2021 | 105 Okunma İşte Türkiye'nin ilk pet şefi... 25 Temmuz 2021 | 47 Okunma Biz 'Ped' tartışırken millet uzaya çıktı! 22 Temmuz 2021 | 85 Okunma Sivrisinek küçük ama etkisi maşallah büyük! 18 Temmuz 2021 | 41 Okunma Plajda niye balık değil lahmacun yiyoruz?! 15 Temmuz 2021 | 159 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar