Pes artık arkadaş!

Son birkaç günün gazete manşetleri yine kadın cinayetleriyle dolu… Çeşitli nedenlerle, çeşitli şekillerde öldürülen kadınların hikayeleri. Durmuyor, bitmiyor.

Okuyup okuyup ne kadar hasta olduğumuzu izliyoruz ama neye yarıyor bu bilmiyorum! Dünkü POSTA’da detayları vardı, gördünüz muhakkak…

5 yılda 41 kişi cezaevinden izinle çıkan ve kaçanlar tarafından öldürülmüş. Kadın katilleri de bir şekilde işledikleri suça rağmen, şikayetlere rağmen serbest kalıyor. Bir kez daha, bir kez daha, öldürene kadar deniyor. Bu arka arkaya cinayetler başka ülkede işlense, ortalık ayağa kalkar; yetkililer, ihmali olanlar, adalet sistemi vs toptan tartışılır, çözüm yolları aranırdı.

Bizde söylenen ne peki? “İhmal varsa soruşturulacak!” Ya da “Her tekil olayda sistemi yargılarsanız, kurumları çalışamaz hale getirirsiniz…”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siz hâlâ kadınları hizaya sokmaya çalışın... 19 Ocak 2020 | 71 Okunma Bu siyaset, bu söylemler kokmadı mı hâlâ? 16 Ocak 2020 | 147 Okunma Taksicilerin itirazı var: Biz değil, plaka sahipleri suçlu! 12 Ocak 2020 | 95 Okunma Bi’ memnun edemedik şu TAKSİCİLERİMİZİ!! 10 Ocak 2020 | 245 Okunma Arap ülkesinde yeni yıl kutlamak 05 Ocak 2020 | 385 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar