İstanbul'da yine kar ve paniği var!

Türkiye Balkanlar’dan gelen soğuk ve karlı hava dalgasının etkisi altına girdi. AFAD, “Zorunlu olmadıkça evden çıkmayın” uyarısı yaptı. Tabii resmi kaynaklar böyle uyarınca, İstanbul’da...

Türkiye Balkanlar’dan gelen soğuk ve karlı hava dalgasının etkisi altına girdi. AFAD, “Zorunlu olmadıkça evden çıkmayın” uyarısı yaptı. Tabii resmi kaynaklar böyle uyarınca, İstanbul’da yine kar paniği başladı. Evet İstanbul’da kar yağdığında bir sürü şey aksıyor, bazen bazı hizmetler vatandaşa ulaşamayabiliyor tamam da… Kar yağacağını duyunca dünyanın sonu geliyormuş gibi davranılmasını hiç ama hiç anlamıyorum! Sokakta kalanlara, evi barkı olmayanlara yardım edilsin, don tehlikesi kime, neye, nasıl zarar verir ona bakılsın elbette, önemli olan bu.

Bütün bunların dışında senin paniğin niye ve kime arkadaşım? Herkes karantinaya girer gibi yiyecek stokluyor, kendini eve kapatıyor, bi havalar, bi edalar. Kime dışarı çıkalım desem “kar var çıkamayız” diyor. N’oldu, eriyecek misin ki? Giy ayağına bi bot, tak kafana bi bere, yürü biraz, bunun da tadını çıkar, beynine azıcık oksijen girmiş olur değil mi ama? Hayır yani Kars’taki, Hakkari’deki adam ne yapsın o kadar karla?! Özetle, sinir oluyorum her şeyi abartanlara. Ben dışarı çıkıyorum, peşimden gelen var mı?

ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR!

Komedyen Yasemin Sakallıoğlu furyası var malum… Herkes onun videolarını yayınlıyor, izleyenler izlemeyenlere yolluyor, ünlü isimler ona bayılıyor falan… Kayıtsız kalamadım ve sonunda kendimi stand up gösterisinde buldum; ‘Doğru Koca Nasıl Seçilir?’de. Tabii tek bir oyunla doğru kocayı bulmak zor ama Yasemin’in bu uğurdaki çabaları izlemeye değer.

Karadenizli olmasının artılarını da ekleyin tabii, eğlence tavan. Önce nasıl bir aileden geldiğini anlatıyor Yasemin, ki şundan bir kez daha emin oldum: Birinin ailesi komikse, eğlenceliyse; oradan büyük bir komik çıkıyor. Annesiyle ilgili anlattıkları, sonra ünlü olma maceraları, ilişkileri, dizilerdeki anıları bir yana; bütün bu komik hikayeleri anlatırken, kadınlara verdiği doğru mesajlar da çok değerli.

Kadın komedyenlerin farkı ve artısı da bu galiba. Üstelik ne çok seveni varmış Yasemin’in... O gece Burcu Biricik, Berkay, Merve Özbey, Esra Eron, Selin Şekerci gibi ona hayran isimler, o salonda onu bol bol alkışladı. Bir ünlünün diğerine destek vermesi az görülür ama tüm samimiyeti ve doğallığıyla bunu da başarmış Yasemin.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Putin 'Beni niye sevmedin' diyen toksik sevgili gibi... 27 Şubat 2022 | 69 Okunma Namuslu görünmek kimlere kaldı? 20 Şubat 2022 | 76 Okunma 2. Yeditepe Bienali tarihi mahzende 17 Şubat 2022 | 64 Okunma Türkiye'nin en büyük buz pateni pisti açıldı 13 Şubat 2022 | 106 Okunma Hikikomori salgını var, cümleten geçmiş olsun... 10 Şubat 2022 | 97 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar