İki günlük hızlı Güneydoğu turu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy; Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep’e bir inceleme gezisi organize edip küçük bir gazeteci grubunu davet edince, soluğu uçakta aldım. Bakan Ersoy’un “Bölgeye...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy; Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep’e bir inceleme gezisi organize edip küçük bir gazeteci grubunu davet edince, soluğu uçakta aldım.

Bakan Ersoy’un “Bölgeye huzurun gelmesinin ardından, sivil hayat için çalışmalar yapmak gerekiyordu, artık görev bize düşüyor, iç turizmi harekete geçirmemiz lazım” diyerek; müzeleri, restorasyonları, tarihi yerleri görmek için bölgeye gelmesi heyecan ve umut verici.

Gezinin ilk ayağı Diyarbakır’dı. Restorasyonu tamamlanan Dört Ayaklı Minare ve Şeyh Mutahhar Camisi’ni yeniden ziyarete açtı. Sabah canlı yayınım olduğu için ben bu bölüme yetişemedim ama Doğu’da en sevdiğim yer olan Mardin ayağına yetiştim çok şükür.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sinema salonlarına ders mi veriliyor? 17 Şubat 2019 | 93 Okunma 14 şubat için sabır ve kolaylık dilerim! 14 Şubat 2019 | 135 Okunma Genç kız rüyası 'Alice' müzikali 10 Şubat 2019 | 6 Okunma Genç kız rüyası 'Alice' müzikali 10 Şubat 2019 | 6 Okunma Genç kız rüyası 'Alice' müzikali 10 Şubat 2019 | 2 Okunma
TÜM YAZILARI