Bayramın unutulmazı Twitter’daki o şarkı…

Cumhuriyet Bayramı için dev holdinglerden belediyelere kadar her tür kurum ve kuruluş elinden gelenin en iyisini yaptı. Şahane reklamlar izledik, harika sloganlar duyduk, insanların coşkusu derken güzel bir bayramı geride bıraktık....

Cumhuriyet Bayramı için dev holdinglerden belediyelere kadar her tür kurum ve kuruluş elinden gelenin en iyisini yaptı.

Şahane reklamlar izledik, harika sloganlar duyduk, insanların coşkusu derken güzel bir bayramı geride bıraktık. Emeği geçenlerin ellerine sağlık ama bana göre günün en iyisi, en unutulmazı CHP’li belediyelerin Twitter’daki flood’uydu.

‘Sen Benim Şarkılarımsın’ şarkısının her bir dizesi farklı belediye hesabından paylaşıldı ve müthiş bir tweet zinciri oluşturuldu. İzlediğim en efsane şeydi açıkçası. Emek vardı, yaratıcılık vardı, zeka vardı, sıradışılık vardı.

Kimin fikriyse yürekten kutlarım. İkinci etkileyici olay, Ödemiş’te binlerce kişinin yaptığı zeybekti elbette. En çok da kucağında bebeğiyle zeybek yapan o kadın! Herkesi kendine hayran bıraktı, “Kim bu kadından cumhuriyetini alabilir ki” dedirtti resmen. İşte budur.

Kediler ve erkekler

“Delikanlı adam rejim yapmaz, diyet yoğurt, peynir yemez. Sallama çay içmez, fino köpek gezdirmez...” Delikanlılığın kurallarını yazma iddiasında bir internet sitesi, listeye böyle başlıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Abu Dabi’de Formula 1 izlemeye gittim dönücem! 05 Aralık 2019 | 66 Okunma Hak edeni alkışlamaya hasret kaldıysak demek! 28 Kasım 2019 | 44 Okunma 'Naim' filmi niye izlensin? 24 Kasım 2019 | 207 Okunma Sakın sevmeyin katillerinizi! 21 Kasım 2019 | 52 Okunma Duygu ve hislerimizle yaşıyoruz tamam da, iyi mi yapıyoruz? 17 Kasım 2019 | 28 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar