Alaçatı’nın müzik derdi hiç bitmiyor

Fazıl Say geçenlerde “Müzik her yerde sonuna kadar açılıyor. Sanki kuralmış gibi” diye veryansın ediyordu ya… Alaçatı’da bir gece geçirse ne yapardı acaba?

Müzik rahatsız olunacak bir şey değil elbette ama günün her saatinde, beynini zonklatacak şekilde yüksek sesli müziğe maruz kaldığında; müzikten de, hayatından da soğuyorsun! İşte Alaçatı böyle yaşıyor. Geçen hafta sonu gitmiş bulundum; tam tımarhane! Her mekandan, her otelden, her sokaktan ayrı gürültü yükseliyor.

Bakın müzik demiyorum, resmen gürültü! Bütün mekanların sandalye masaları sokağın ortasına kadar taşmış, yürümek imkansız. Yan yana mekanların sesleri birbirine karışıyor, göbek havasıyla rap içiçe geçmiş, sokakta zurna keman müzik yapanlar bile var. Tamam, alan razı satan razı. Böyle eğlenmek isteyen eğlensin, coşsun da dengesi olsun biraz değil mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadınlar kadınları destekliyor 30 Temmuz 2020 | 48 Okunma Onlar baktıkları yeri değiştirsin! 26 Temmuz 2020 | 41 Okunma Daha kolay kadın dövülsün diye mi? 23 Temmuz 2020 | 116 Okunma Şiddetin klasik yalanı: Vurmadım, elim çarptı! 19 Temmuz 2020 | 42 Okunma Baklava yemiş kadar mest olduk! 16 Temmuz 2020 | 67 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar