Alaçatı’nın müzik derdi hiç bitmiyor

Fazıl Say geçenlerde “Müzik her yerde sonuna kadar açılıyor. Sanki kuralmış gibi” diye veryansın ediyordu ya… Alaçatı’da bir gece geçirse ne yapardı acaba?

Müzik rahatsız olunacak bir şey değil elbette ama günün her saatinde, beynini zonklatacak şekilde yüksek sesli müziğe maruz kaldığında; müzikten de, hayatından da soğuyorsun! İşte Alaçatı böyle yaşıyor. Geçen hafta sonu gitmiş bulundum; tam tımarhane! Her mekandan, her otelden, her sokaktan ayrı gürültü yükseliyor.

Bakın müzik demiyorum, resmen gürültü! Bütün mekanların sandalye masaları sokağın ortasına kadar taşmış, yürümek imkansız. Yan yana mekanların sesleri birbirine karışıyor, göbek havasıyla rap içiçe geçmiş, sokakta zurna keman müzik yapanlar bile var. Tamam, alan razı satan razı. Böyle eğlenmek isteyen eğlensin, coşsun da dengesi olsun biraz değil mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir erkek daha karısını öldürsün diye serbest 08 Eylül 2019 | 2 Okunma Bale biletlerinin 1.5 dakikada tükendiği ülke! 05 Eylül 2019 | 349 Okunma En sanatsal eylül! 01 Eylül 2019 | 3 Okunma Bilge’nin kiteboard okulunda ne işim var? 29 Ağustos 2019 | 33 Okunma Gerçekten yetti artık şu duyar kasmalarınız 25 Ağustos 2019 | 4 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar