Acımazsınız!

Geçen yıl nisan ayında üçüncü kez anne olan Cambridge Düşesi Kate Middleton; doğumdan saatler sonra hastane önünde, son derece şık ve bakımlı şekilde, basına gülümseyerek poz veriyordu......

Bütün dünya onu alkışlarken, kısa sürede toparlandığı için herkes onu hayranlıkla izlerken, tek bir kişi o görüntüleri gerçekçi bulmuyordu: Dünyaca ünlü oyuncu Keira Knightley.

Kendisi de kısa süre önce doğum yapmıştı ve Düşes’i çocuk doğurmakla ilgili ‘kanlı sancılı gerçekleri gizlemekle’ suçluyor ve şöyle diyordu: “Acılarımızı, vücudumuzun bölündüğü gerçeğini sakla, göğsümüzden süt sızmasını sakla, hormonlarımızın değiştiğini sakla.

Şık görün Kate! Yedi saat önce kan ve çığlıklar içinde verdiğin mücadeleyi sakla, poz ver!” Böyle diyordu ve dünyanın en gerçekçi itirazıydı belki de. İçinden canlı çıkarmış bir kadının hemen eski haline dönmesinin beklenmesi büyük acımasızlık gerçekten.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erkekler ve o inkar etmeler.. 17 Ocak 2021 | 102 Okunma Bütün bilgilerin zaten ellerinde, geçmiş olsun! 14 Ocak 2021 | 298 Okunma Ablacım size nasıl bir ‘ben’ lazımdı? 10 Ocak 2021 | 149 Okunma Kadın bedeni obje değil ama sen hiç değilsin! 07 Ocak 2021 | 147 Okunma Bir garip yılbaşı 03 Ocak 2021 | 46 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar