Acımazsınız!

Geçen yıl nisan ayında üçüncü kez anne olan Cambridge Düşesi Kate Middleton; doğumdan saatler sonra hastane önünde, son derece şık ve bakımlı şekilde, basına gülümseyerek poz veriyordu......

Bütün dünya onu alkışlarken, kısa sürede toparlandığı için herkes onu hayranlıkla izlerken, tek bir kişi o görüntüleri gerçekçi bulmuyordu: Dünyaca ünlü oyuncu Keira Knightley.

Kendisi de kısa süre önce doğum yapmıştı ve Düşes’i çocuk doğurmakla ilgili ‘kanlı sancılı gerçekleri gizlemekle’ suçluyor ve şöyle diyordu: “Acılarımızı, vücudumuzun bölündüğü gerçeğini sakla, göğsümüzden süt sızmasını sakla, hormonlarımızın değiştiğini sakla.

Şık görün Kate! Yedi saat önce kan ve çığlıklar içinde verdiğin mücadeleyi sakla, poz ver!” Böyle diyordu ve dünyanın en gerçekçi itirazıydı belki de. İçinden canlı çıkarmış bir kadının hemen eski haline dönmesinin beklenmesi büyük acımasızlık gerçekten.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadınlar kadınları destekliyor 30 Temmuz 2020 | 49 Okunma Onlar baktıkları yeri değiştirsin! 26 Temmuz 2020 | 41 Okunma Daha kolay kadın dövülsün diye mi? 23 Temmuz 2020 | 116 Okunma Şiddetin klasik yalanı: Vurmadım, elim çarptı! 19 Temmuz 2020 | 42 Okunma Baklava yemiş kadar mest olduk! 16 Temmuz 2020 | 67 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar