Erdoğan kazandı, Ak Parti neden kaybetti?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in ilk turda seçilmesi hem ülkemiz hem de ümmet için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Seçim boyunca ‘Yerel Medya Soruyor’ programları çerçevesinde...

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in ilk turda seçilmesi hem ülkemiz hem de ümmet için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Seçim boyunca ‘Yerel Medya Soruyor’ programları çerçevesinde Anadolu’yu dolaştık. Halkın nabzını tuttuk. Son beş seçimde halkın nabzını yakından tutma imkânımız oldu. 

Çok şükür ki seçim sonuçlarında yanılmadık. Masa başında oturmak yerine alanı dolaştık. Bu noktada önemli birkaç tespitimi siz değerli okuyucularımla paylaşmak isterim. 

Yerel Medya Soruyor programı çerçevesinde Rize Güneysu’da Sayın Erdoğan’ın evinde program yapma imkânımız oldu. O programda da Cumhurbaşkanımıza kendisi ile partisi arasında ciddi bir makas farkının olduğunu belirttim. Programda da kendisine sordum. 

Seçim sonuçları açıklanınca bu tespitim doğru çıktı. Bu sonuçlardan sonra Cumhurbaşkanımız ümit verici bir konuşma yaptı. Ak Parti neden az oy aldı. Bu konuda ders aldık. Araştırma yapacağız dedi. Ben de kendisine buradan mütevazı bir katkı yapmak isterim.

Bir kere metal yorgunluğu kavramının içi doldurulamadı. Alanda gezerken en çok gördüğüm eleştiri yeni yüzler yerine eski isimlerin listelerde geniş oranda yer bulmasıydı. Hangi ile gitmişsek liste tartışması gördük. Denilebilir ki her zaman liste tartışması olur. Elbette olur ancak bu seçimdeki kadar liste eleştirisi hiç duymadım. Listelerden dolayı Ak Parti en az 20 vekil kaybetti. Parti büyükleri ve teşkilat mensupları da bu konuda eksiklik olduğunu kabul ediyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan “güçlü parti” dedi… 21 Ağustos 2018 | 131 Okunma Türksat TL’ye dön… 18 Ağustos 2018 | 5.871 Okunma “Dolarını sat vatanı satma” 14 Ağustos 2018 | 4.112 Okunma ABD’ye teslim olsak kurtulur muyuz? 11 Ağustos 2018 | 4.878 Okunma TRT’ye neden yükleniyorlar? 07 Ağustos 2018 | 7.220 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar