Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Merkel de katılacak mı?

Haziran seçimleri muhalefet partilerinin kimyasını bozdu bozmasına da Avrupalı sözde dostlarımızın kimyasını niye bozdu anlamış değilim. Seçim, sandık, halk iradesi, demokrasi önemli. Haziran...

Haziran seçimleri muhalefet partilerinin kimyasını bozdu bozmasına da Avrupalı sözde dostlarımızın kimyasını niye bozdu anlamış değilim. Seçim, sandık, halk iradesi, demokrasi önemli. Haziran seçimlerinde herkes eteğindeki taşı dökecek. Ak koyun kara koyun belli olacak. Seçimler şenlik havasında geçsin istiyorum. Ancak keşke bel altı kumpaslar, üst akıl projeleri olmasa. Er meydanına çıkın abidik gubidik işler yapmayın millet ne derse de razı olun. Görünen o ki akşamdan sabaha çok şeyler değişecek. 

Demirel siyasette yirmi dört saat çok uzun demişti. Hakikaten bir günde siyasette deprem yaşandı. Sayın Akşener “Grup kurmak için abidik gubidik iş yapmayız” demişti. Ancak daha sözünün mürekkebi kurumadan vekil transferi yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisinden 15 milletvekili İYİ Partiye geçti, geçirildi, yollandı. Bu eyleme hülle, hile diyenler olduğu gibi demokratik bir eylem, CHP’yi tebrik ederim diyenler de var. Kabul etmek gerekir ki bu strateji hem hülle hem de hile. Şimdilerde hemen herkes Güneş Motel olayını örnek veriyor. Malumunuz CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit AP’den istifa eden 12 vekille, CHP’li İstanbul Belediye Başkanı Aytekin Kotil’in organizasyonuyla belediyeye ait Florya’daki Güneş Moteli’nde görüştü. 12 vekile CHP’ye geçişleri karşılığında bakanlık önerilmişti.

CHP lideri Ecevit bu görüşmelerde Tuncay Mataracı, Şerafettin Elçi, Mete Tan, Hilmi İşgüzar, Orhan Alp, Hasan Korkut, Cemalettin İnkaya, Ali Rıza Septioğlu, Oğuz Atalay, Enver Akova, Ahmet Karaaslan ve Güneş Öngüt ile görüştü. 9 AP’li vekil istifa ederek hükûmetten desteklerini çekti. Onları Elazığ Bağımsız Milletvekili Ali Rıza Septioğlu ve AP’li Enver Akova ve Ahmet Karaaslan takip etti.

Tarih tekerrür ediyor. Güneş Motel olayında 12 vekil CHP’ye geçmişti. Şimdi de CHP’den 15 vekil İYİ Parti’ye geçti. Siyasi ahlak uygun bir davranış olmadı. Hadi içeride Erdoğan karşıtlığını anladık da Almanya’ya ne oluyor. Almanya, Cumhurbaşkanımızın ya da Ak Partili yetkililerin kendi ülkelerinde miting yapmasına müsaade etmeyeceklerini açıkladı. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan düşmanlıkları nedeniyle bu kararı aldılar. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, yabancı siyasilerin Almanya’da seçim kampanyası yürütmesine izin verilmeyeceğini söyledi. Merkel de aldığı talimatı açıkladı. Merkel sanki Cumhurbaşkanımızın rakibi. Bakan şöyle dedi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan “güçlü parti” dedi… 21 Ağustos 2018 | 131 Okunma Türksat TL’ye dön… 18 Ağustos 2018 | 5.871 Okunma “Dolarını sat vatanı satma” 14 Ağustos 2018 | 4.112 Okunma ABD’ye teslim olsak kurtulur muyuz? 11 Ağustos 2018 | 4.878 Okunma TRT’ye neden yükleniyorlar? 07 Ağustos 2018 | 7.220 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar