Soru soran toplum iyi giyinir!

Woman TV’de ‘Hayalden Gerçeğe’ programında Bahar Korcan’a denk geldim. Modanın, giyinmenin ‘zenginliğe mahsus olmadığı’ gerçeğini çok iyi örneklerle aktardı Korcan.

Kültürle giyinmek arasındaki bağı anlatırken üzerinde durduğu bir ayrıntı, “Demek böyle olabilmek gerçekten önemli” dedirtti. Evet, Korcan “Bizim daha çok okuyan, fazla soru soran bir toplum olmamız lazım” dedi. İyi ve doğru giyinmenin soru soran toplum olabilmeyle ilintisi, örgütlü mücadele gerçeğinin bir yerinden duruma dahil olması galiba, gözardı ettiğimiz bir gerçekti. Sadece tüketmekle ilgili bölüm bizi ilgilendirmiş, halbuki bir de bu yanı var. 
Meslek liseleri ve moda 
Korcan örnekler de verdi. Üniversitelere söyleşiler için gittiğini söyledi. “Soru sorulmasını istiyorum, soru soran yok” dedi. “Ne zaman şahane sorular almaya başladım? Meslek liselerine gitmeye başladığımdan beri... Onlar, bu ülke için çok önemli. Eyüp’te bir tanesine gittim. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Yeni hayat dizisi bodyguard değil’ 03 Temmuz 2020 | 54 Okunma Belgesel kanalında şiddet uyarısı! 02 Temmuz 2020 | 42 Okunma Futbol arası elbise 01 Temmuz 2020 | 51 Okunma Oturup düşünen adam neden az? 30 Haziran 2020 | 156 Okunma Sürpriz ceza 29 Haziran 2020 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar