Soru soran toplum iyi giyinir!

Woman TV’de ‘Hayalden Gerçeğe’ programında Bahar Korcan’a denk geldim. Modanın, giyinmenin ‘zenginliğe mahsus olmadığı’ gerçeğini çok iyi örneklerle aktardı Korcan.

Kültürle giyinmek arasındaki bağı anlatırken üzerinde durduğu bir ayrıntı, “Demek böyle olabilmek gerçekten önemli” dedirtti. Evet, Korcan “Bizim daha çok okuyan, fazla soru soran bir toplum olmamız lazım” dedi. İyi ve doğru giyinmenin soru soran toplum olabilmeyle ilintisi, örgütlü mücadele gerçeğinin bir yerinden duruma dahil olması galiba, gözardı ettiğimiz bir gerçekti. Sadece tüketmekle ilgili bölüm bizi ilgilendirmiş, halbuki bir de bu yanı var. 
Meslek liseleri ve moda 
Korcan örnekler de verdi. Üniversitelere söyleşiler için gittiğini söyledi. “Soru sorulmasını istiyorum, soru soran yok” dedi. “Ne zaman şahane sorular almaya başladım? Meslek liselerine gitmeye başladığımdan beri... Onlar, bu ülke için çok önemli. Eyüp’te bir tanesine gittim. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BİR DİZİ NASIL İLGİ ÇEKER? 17 Temmuz 2019 | 13 Okunma En çok izlenen Türk dizisi... 16 Temmuz 2019 | 150 Okunma Romantik komedilerin rekabeti 15 Temmuz 2019 | 30 Okunma WHATSAPP NE İŞLERE YARIYOR? 14 Temmuz 2019 | 110 Okunma DİZİLERDE KADIN OYUNCU YAŞI BÜYÜDÜ 12 Temmuz 2019 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar