Romantik yazlıklar ne durumda?

Öncelikle şunu belirtelim; üç dizi için de ortak eleştiri; basmakalıp iş. Zengin adam, fakir kız, Yeşilçam hikayesi...

Evet öyle, hep de öyle olacak bu yazlık romantikler... Hayatın kendisi de öyle değil mi? Kademe kademe fakirlik, bir önceki sıra bir alttakinden daha az fakir, öyle bir piramidin içinde, kendi dizimizi oynuyoruz zaten. Bir de tabii işin gerçeklerini rafa kaldırma durumu var. Zengin adamın fakir kızı sevebileceğini görüp, sınıf farkının olmadığına da bir süre olsa da, inanıyorsun. Hoş bir pembe düş! Hikaye şu; bir derdin var mı anlatacak, basmakalıp da olsa. Ayrıntılarda, gözlemleri nasıl senaryonun mesela? 
‘Afili Aşk’ (Kanal D), ‘Benim Tatlı Yalanım’ (Star TV) ve ‘Her Yerde Sen’ (FOX) yarışıyor. Ev ahalisi izledi. Sıralama şöyle oldu; ‘Afili Aşk’, ‘Her Yerde Sen’ ve ‘Benim Tatlı Yalanım’. Hemen izlenimleri de aktarayım; ‘Afili Aşk’ baştan sona izlendi. ‘Bu kadar kadına şiddet eziyet varken, niye kız kardeşe eziyet eden abi karakteri yapılır?’ diye bir keyifsizlik oldu o kadar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kitaplardan dizi uyarlama 29 Mayıs 2020 | 112 Okunma İbo konseri neyi gösterdi? 28 Mayıs 2020 | 284 Okunma Trt’nin hangi dizisini övdü? 27 Mayıs 2020 | 225 Okunma Yeni diziler ne zaman çekilir? 22 Mayıs 2020 | 160 Okunma 16’ncı sunucu Büyüktopçu 22 Mayıs 2020 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar