Romantik yazlıklar ne durumda?

Öncelikle şunu belirtelim; üç dizi için de ortak eleştiri; basmakalıp iş. Zengin adam, fakir kız, Yeşilçam hikayesi...

Evet öyle, hep de öyle olacak bu yazlık romantikler... Hayatın kendisi de öyle değil mi? Kademe kademe fakirlik, bir önceki sıra bir alttakinden daha az fakir, öyle bir piramidin içinde, kendi dizimizi oynuyoruz zaten. Bir de tabii işin gerçeklerini rafa kaldırma durumu var. Zengin adamın fakir kızı sevebileceğini görüp, sınıf farkının olmadığına da bir süre olsa da, inanıyorsun. Hoş bir pembe düş! Hikaye şu; bir derdin var mı anlatacak, basmakalıp da olsa. Ayrıntılarda, gözlemleri nasıl senaryonun mesela? 
‘Afili Aşk’ (Kanal D), ‘Benim Tatlı Yalanım’ (Star TV) ve ‘Her Yerde Sen’ (FOX) yarışıyor. Ev ahalisi izledi. Sıralama şöyle oldu; ‘Afili Aşk’, ‘Her Yerde Sen’ ve ‘Benim Tatlı Yalanım’. Hemen izlenimleri de aktarayım; ‘Afili Aşk’ baştan sona izlendi. ‘Bu kadar kadına şiddet eziyet varken, niye kız kardeşe eziyet eden abi karakteri yapılır?’ diye bir keyifsizlik oldu o kadar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir dizi nasıl ilgi çeker? 17 Temmuz 2019 | 113 Okunma En çok izlenen Türk dizisi... 16 Temmuz 2019 | 166 Okunma Romantik komedilerin rekabeti 15 Temmuz 2019 | 40 Okunma WHATSAPP NE İŞLERE YARIYOR? 14 Temmuz 2019 | 115 Okunma DİZİLERDE KADIN OYUNCU YAŞI BÜYÜDÜ 12 Temmuz 2019 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar