Bizim dizilerde müzisyen olmak

Yerli dizilerimizin ‘sorunlu sahneleri’nden biridir. Kalabalık sahne çekimleri, aksiyon sahneleri, star oyuncuların sabah makyajlı uyanmaları vs.

Yerli dizilerimizin ‘sorunlu sahneleri’nden biridir. Kalabalık sahne çekimleri, aksiyon sahneleri, star oyuncuların sabah makyajlı uyanmaları vs. gibi listenin içinde bir de ‘müzisyen karakter’ vardır. Bizim yerli dizilerin enstrüman çalan karakterleri... Havaları muhteşem, çalışları felaket!

‘Piyanist’ filminin başrol oyuncusu Adrien Brody, bu rol için sıfırdan piyano çalmayı öğrenmiş.

2019’da ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ Oscar’ını alan Mahershala Ali, ünlü piyanist Dr. Don Shirley’i canlandırmıştı. “Karaktere hazırlanırken piyano çalma ve konser sahneleri için müzik endüstrisinin en saygın ve yetenekli piyanistlerinden ders aldım. Piyanonun başına oturmanın nasıl bir his olduğunu anlamak ve Shirley’in el becerisine sahip olmaya çalışmak istedim” demiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MAÇIN EN ÖNEMLİ POZİSYONUNU KAÇIRDI! 19 Ocak 2021 | 13 Okunma Sorun çok komedi yok 18 Ocak 2021 | 80 Okunma Bu arada neler oldu? 17 Ocak 2021 | 63 Okunma Ekrana korona damga vurdu! 31 Aralık 2020 | 62 Okunma Bu diziler sadece D-Smart kanalında 30 Aralık 2020 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar