Bein Sports abartınca!

‘Futbolu Sam Peckinpach gibi çekmek’ diye bir makale okumuştum, zamanında bu köşede de yazdım. Le Monde televizyon eki ‘Telerama’da çıkmıştı. “Şiddete estetik getiren yönetmen” diyorlar. Özellikle yakın plan, ağır çekim kareleriyle ünlüdür.

‘Futbolu Sam Peckinpach gibi çekmek’ diye bir makale okumuştum, zamanında bu köşede de yazdım. Le Monde televizyon eki ‘Telerama’da çıkmıştı. “Şiddete estetik getiren yönetmen” diyorlar. Özellikle yakın plan, ağır çekim kareleriyle ünlüdür. Ben de severim kendilerini, epey filmini izlemişimdir. Ekranda ve hatta paralı platformlarda yer almaz nedense. Futbol maçını bir ‘aksiyon filmi’ çeker gibi sunmak... İşte burada sorun başlıyor.

Geçtiğimiz hafta seyrettiğim tüm maçlarda bir ‘süreklilik sorunu’ vardı. Olur olmadık her pozisyonu tekrar etmek. Bu sırada maçın gidişatını kaçırmak. Daha önce de yazdım. Ama bu sefer artık abartmış beIN SPORTS.

Fransızlar’ın teknik hakimiyetindedir beIN. Fransızlar yakın plan çekimi çok seviyorlar. Bir maçta ortalama bine yakın, yakın planla çalışıyorlar. İngiltere ve Almanya’da bu ortalama 800 civarında.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Şarkı yazmak benim ağlama duvarım' 09 Ocak 2022 | 30 Okunma Ekran kendisiyle yüzleşiyor 06 Ocak 2022 | 89 Okunma HANGİ FİLMLERE RAĞBET VAR 05 Ocak 2022 | 110 Okunma NE DEDİYSEK... 04 Ocak 2022 | 144 Okunma Yılbaşı gecesi notları 03 Ocak 2022 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar