ÇOK OKUNAN YAZARLAR

En çok tweet alan 10 diziden biri bizden

WIT (World Information Tracking), dünya üzerindeki TV programlarıyla ilgili eğilimler üzerine araştırma yapan uzman bir kuruluş .

Sina Koloğlu
Sina Koloğlu Milliyet Gazetesi
18 Şubat 2018 | 96

WIT (World Information Tracking), dünya üzerindeki TV programlarıyla ilgili eğilimler üzerine araştırma yapan uzman bir kuruluş. Geçtiğimiz ocak ayında dünyada en çok yorum alan 10 program ve diziyi açıkladı. Buna göre ‘Sen Anlat Karadeniz’, 45 bin tweet yorumuyla dünyada altıncı sırada... Arjantinli pop star
Lali Esposito’nun reality TV programı ‘Lali’, 185 bin tweet’le birinci olmuş.

Oyunculuk böyle olur

Musa Uzunlar, 59 yaşında. ATV ekranında önümüzdeki günlerde yayınlanmaya başlayacak olan ‘8. Gün’ dizisi için, dövüş dersleri alıyor. Usta oyuncu, Hayati karakteriyle izleyici karşısına çıkacak. Uzunlar, aksiyon sahnelerinde doğru dövüşebilmek için, ‘Çukur’ ve ‘İçerde’nin aksiyon yönetmeni Uğur Yıldıran’la çalışıyor. Bu, hiç de kolay bir karar değil. Oyunculuk dedikleri böyle bir şey olsa gerek... 

Dizi sektörü rahatsız

Sektörde bir arkadaşımla sohbetimi daha önce yazmıştım. Alacağı var, alamıyor. Yapımcı, “Villayı satacağım, borçları ödeyeceğim” demiş. Süreç Film’den Ali Gündoğdu aradı, “Yaramıza parmak bastın” dedi ve şunları anlattı: “Biz, yeri geliyor bir dizeden 3-4 milyon zarar ediyoruz, çekip gitmiyoruz. Bu piyasada oyuncu fiyatlarını yukarı çeken ve sonra batan şirketler biliyoruz. Bu bize zarar veriyor. Ekibimiz ünlü bir otele çekim için gidiyor, izin vermediler diye haber geliyor. ‘Niye?’ diye soruyoruz diyorlar ki, ‘Sizden öncekiler bizi dolandırıp gittiler’. Bu durum benim gibi yıllarını bu sektöre vermiş yapım şirketlerini rencide ediyor. Bunu kim yapıyorsa ifşa edilmeli.”

Öldürünce sorun yok!

Efendim, öpüşme sahnelerinde oyuncularımız pek istekli...  ‘Çukur’, ceza almış. Dizide, tabanca ve tüfekler her yanda... Bu aralar ekrandan laf atmak bile eleştiri sayılıyor. Adam öldürmeye ceza yok, ama öpüşmek ceza alıyor.

İyi savunma yapmak suç mu?

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER