ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Cumali 'Çember'den neden ayrıldı?

Star TV’nin temiz işlerinden TV filmi serisi ‘Çember’in yeni sezon karakteri Cumali, (Olgun Toker) yayınlanan son bölümde, “Yolcu yolunda gerek” dedi ve kameralara el sallayarak finale gitti .

Sina Koloğlu
Sina Koloğlu Milliyet Gazetesi
13 Ekim 2017 | 154

Star TV’nin temiz işlerinden TV filmi serisi ‘Çember’in yeni sezon karakteri Cumali, (Olgun Toker) yayınlanan son bölümde, “Yolcu yolunda gerek” dedi ve kameralara el sallayarak finale gitti.

Yeni sezonda üç bölümün bizlere yavaş yavaş alıştırdığı Cumali, neden ayrıldı? Toker’in Most Yapım’la anlaşması var. Oyuncu, yapım şirketinin ‘Hayat Sırları’ dizisinde oynayacak. Çekimler öne çekilmiş. Böyle olunca Toker, ‘Çember’de üç bölümde yer alabildi. Yani erken veda etti. Tam alışmıştık bu karaktere, gitti.

‘FİLİNTA’NIN NİYETİNE...

Yapımcı Burhan Özkan, (‘Filinta’nın yapımcısı) “Filinta’yı Avrupa’ya açılmak için çektim. 56 bölüm yayınlandı. ‘Kalbimin Sultanı’ dizisini gerçekleştirirken, saygın karşılanmamızda ‘Filinta’nın büyük rolü oldu” diyor. Dizi, TRT 1’de ekrana gelmişti. Proje, çekim, oyunculuk, dekor ve efektleriyle polisiye çizgi roman tadında sektörün en ilgi çekici işlerinden biri oldu. Özkan, “İşte bu bizim, ‘Kalbimin Sultanı’ dizisiyle Ruslarla ortak yapıma girmemizde en büyük etken oldu” diyor. Projenin Rus ortağı, enerji devi Gazprom’un çatısı altındaki KIT sinema Stüdyosu... Gazprom, Rusya’da televizyon ve sinema yapımlarına büyük yatırım yapıyor. ‘Vikingler’ filmi mesela, Gazprom medya bünyesinde yer alan Central Partnership Film Company’nin içinde bulunan bir yapım. 2016’da dünyanın en çok hasılat elde eden10 filminden biri oldu. Yani ‘Kalbimin Sultanı’nın sıradan bir iş olma şansı yok. Dizinin şöyle elini yüzünü düzeltme tarafında Bobby Roth olacak. ‘Lost’ var ‘Prison Break’ var portföyünde... Eh onu getirip, bu işin içine dahil etmek, ‘pamuk eller cebe’ olur, bunu da yapmışlar.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER