‘'Zevzekler'' ve ‘'Muhtıra'' hakkında...

Bu millet 15 Temmuzda işgal güçlerine karşı bir zafer destanı yazdı

104 Emekli Amiral, Montrö Sözleşmesi çerçevesinde ve bazı yüksek rütbelilerin kendilerince yakışıksız buldukları hallerinden şikayetlendikleri bir bildiri yayımladılar.

Emekli insanların, bir araya geldiklerinde vatan millet meselelerinden konuşmaları elbette normaldir. Normal olmayanı ise, bu kendi aralarında konuştukları muhabbeti, bir gece yarısı 'Yüce Türk Milletine'' anonsuyla yayınlamalarıdır.

Siyasal tarihi, aslen bir darbeler tarihi de olan ülkemizde, emekli de olsa silahlı kuvvetlere ait komuta merciinin bir araya gelerek yüksek sesle uyarılarda bulunması elbette, sıradan bir ihtiyarlar- tekaüdler muhabbeti olarak algılanmaz. Ayrıca yakın tarihimizde pek çok şerli kalkışma, güneş battıktan sonra başımıza gelmiştir. Niçin ikirciklenmeyelim, niçin teyakkuza geçmeyelim?

Meral Akşener Hanım, bildiri hakkında konuşurken ''zevzekliktir' dedi... Evet ilk bakışta gerçekten zevzeklik de var işin içinde; çünkü Kubbealtı Lügati'ne göre zevzek; tatsız tatsız konuşan, geveze....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oruç günlerine ulaştı vakit... 14 Nisan 2021 | 0 Okunma Siyasetin alanını daraltan şeylere dikkat! 11 Nisan 2021 | 140 Okunma ‘'Zevzekler'' ve ‘'Muhtıra'' hakkında... 07 Nisan 2021 | 691 Okunma Kıbrıs ahh... Kıbrıs 04 Nisan 2021 | 187 Okunma Münevver Ayaşlı'dan notlarla: Said Halim Paşa 31 Mart 2021 | 560 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar