‘'Zevzekler'' ve ‘'Muhtıra'' hakkında...

Bu millet 15 Temmuzda işgal güçlerine karşı bir zafer destanı yazdı

104 Emekli Amiral, Montrö Sözleşmesi çerçevesinde ve bazı yüksek rütbelilerin kendilerince yakışıksız buldukları hallerinden şikayetlendikleri bir bildiri yayımladılar.

Emekli insanların, bir araya geldiklerinde vatan millet meselelerinden konuşmaları elbette normaldir. Normal olmayanı ise, bu kendi aralarında konuştukları muhabbeti, bir gece yarısı 'Yüce Türk Milletine'' anonsuyla yayınlamalarıdır.

Siyasal tarihi, aslen bir darbeler tarihi de olan ülkemizde, emekli de olsa silahlı kuvvetlere ait komuta merciinin bir araya gelerek yüksek sesle uyarılarda bulunması elbette, sıradan bir ihtiyarlar- tekaüdler muhabbeti olarak algılanmaz. Ayrıca yakın tarihimizde pek çok şerli kalkışma, güneş battıktan sonra başımıza gelmiştir. Niçin ikirciklenmeyelim, niçin teyakkuza geçmeyelim?

Meral Akşener Hanım, bildiri hakkında konuşurken ''zevzekliktir' dedi... Evet ilk bakışta gerçekten zevzeklik de var işin içinde; çünkü Kubbealtı Lügati'ne göre zevzek; tatsız tatsız konuşan, geveze....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dosdoğru bir adam geçti bu dünyadan: Özdemir Bayraktar... 20 Ekim 2021 | 454 Okunma Medeniyet nedir, sırada insansızlık mı var? 17 Ekim 2021 | 175 Okunma Nobel edebiyat ödülü: İçindeyken bile dışında... 13 Ekim 2021 | 133 Okunma Bir müesseseleşme örneği olarak; İlim Yayma Cemiyeti... 10 Ekim 2021 | 662 Okunma "Hukuku yaygınlaştırmaya adanmış bir ömür" 06 Ekim 2021 | 445 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar