Yürek yangını

Hatay’daki yangın, yüreklerimizi yaktı. Belen ilçesinde başlayıp, İskenderun ve Arsuz ilçelerine de sıçrayan yangın, önüne çıkan canlı cansız her varlığı yutarak büyük bir ...

Hatay’daki yangın, yüreklerimizi yaktı.

Belen ilçesinde başlayıp, İskenderun ve Arsuz ilçelerine de sıçrayan yangın, önüne çıkan canlı cansız her varlığı yutarak büyük bir felakete sebep oldu. Yangın, 33 saat sonra ancak kontrol altına alındı... Terör örgütü PKK’nın yangını üstlenmesi ise akıl almaz, insanlık dışı bir durum olarak hafızalara yazıldı.

Yangından kaçamadığı için kömür kesilmiş zavallı bir tavşan, yaşanan doğa facianın olduğu kadar PKK’nın ölü seviciliğinin de sembolü gibiydi. Devasa yükselen yangın alevleri önünde can havliyle evlerini bırakıp koşuşan çocuklar, ağlaşan kadınlar, çaresiz yaşlılar ise yaşananlar hakkında tam bir savaş izlenimi veriyordu.

Savaş... Hayatla savaşan, insanlığı ve aslında yaşamı yok etmeye azmetmiş açgözlü, doyumsuz bir terörle karşı karşıyayız aslında, Hatay’daki yangın, terörizmin şeytani yüzünü ortaya koyması açısından diğer faciaları geride bıraktı.

Tüm bu dehşet dolu anları, s

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kıbrıs ‘'Hala Sultan'' diyarıdır... 21 Ekim 2020 | 495 Okunma Hoş sada... 18 Ekim 2020 | 146 Okunma Yürek yangını 14 Ekim 2020 | 35 Okunma İsrail ve Ermenistan'ın sınırları niçin kesin değil? 11 Ekim 2020 | 260 Okunma "Çırpınırdın Karadeniz..." 07 Ekim 2020 | 143 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar