Yoksa Twitter bir siyasi parti mi?

Ülkemizde ilgiyle takip edilen bir sosyal haberleşme ağı ‘’Twitter’’. Kuş cıvıldaşması olarak başlayıp, toplumsal kampanyalarda haberleşme ağı olarak kullanılmaya kadar işlevsel roller üstlendi.

 Küresel iletişime sağladığı imkanlar nispetinde politika başta olmak üzere, kültürel konularda, turizm tanıtım anonslarında, teknik keşiflerde, bilimsel araştırmalarda, yerel gazetecilikte, aktif haberleşmenin yeni modası oldu kısa sürede... Bir gazeteci olarak 7/24 takip ettiğim ulusal-küresel haber ajanslarının arasına girdi söz gelimi.

Ama tüm bu olumladığımız rağbet skalası, beğeni dalgaları, Twitter’ın her dayatmasını onaylıyoruz anlamında değil. Onun, ticari maksatla kurulmuş bir sosyal ağ olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bize kitleymişiz gibi davranamaz!

Geçtiğimiz günlerde Rusya, Çin halk Cumhuriyeti ve Türkiye üzerinden yaptığı denetim ve kapattığı hesaplar bağlamında, tüm cazibesini yerle bir etti Twitter...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rahmet Gençliği... 01 Aralık 2021 | 75 Okunma Yeni küresel paradigma, yeni dünya gerçekleri... 28 Kasım 2021 | 69 Okunma "Müslümanlar niçin hiç ahiret yokmuş gibi yaşıyorlar?" 24 Kasım 2021 | 4.330 Okunma Hacı Bayram'da bir bahar vedası... 21 Kasım 2021 | 431 Okunma "İslam bir sevinçti kaplardı içimizi" 17 Kasım 2021 | 743 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar