Bir Cuma gecesi eğer Ayasofya'da Fetih Suresi okunduysa...

Büyük işler olmuştur şehirde. 74 gün aradan sonra, sosyal mesafe kurallarına uyarak kılındı Cuma Namazı. Suya koşar gibi koştu gönül çölündeki insanlar.

Dünyanın en güzel görüntüleri çıktı ortaya... Yağmur altında suya secde edenler mi, deniz kumsallarına seccade serenler mi, maç seyretmeye alıştığımız futbol sahalarını dolduranlar mı, yeryüzü de sanki mü’minleri kucaklıyordu, ağlayarak seyrettik Cuma namazını. Bazı dedeler yaş sınırlamasına takıldılar, cemaate dahil olamadılar, onların o üzgün ve ağlamaklı hali hepimizi çok müteessir etti, Cuma vaktini bekleyen meleklerin onların başlarını sırtlarını sıvazladıklarını, gözyaşlarını sildiklerini hayal etmek hiç de zor değildi.

Gençlerle dopdoluydu saflar... Seccadelerini serip, boyun büktükleri Rablerinin huzurunda sessizce namaz vaktini beklerken, bir çocuk safiyetindeydi mü’minler. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÖSYM'nin yaptığı sadece soru hatası mı? 01 Temmuz 2020 | 2.763 Okunma 15 Temmuz kadınları... 28 Haziran 2020 | 245 Okunma Gençliğim eyvah! Dememek için... 24 Haziran 2020 | 2.492 Okunma Ninesinin başında yumurta kıran gençlik için ne düşünüyorsunuz? 21 Haziran 2020 | 346 Okunma Kadın ile erkeği birbirinin yerine geçirmek... 17 Haziran 2020 | 2.476 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar