Bir Cuma gecesi eğer Ayasofya'da Fetih Suresi okunduysa...

Büyük işler olmuştur şehirde. 74 gün aradan sonra, sosyal mesafe kurallarına uyarak kılındı Cuma Namazı. Suya koşar gibi koştu gönül çölündeki insanlar.

Dünyanın en güzel görüntüleri çıktı ortaya... Yağmur altında suya secde edenler mi, deniz kumsallarına seccade serenler mi, maç seyretmeye alıştığımız futbol sahalarını dolduranlar mı, yeryüzü de sanki mü’minleri kucaklıyordu, ağlayarak seyrettik Cuma namazını. Bazı dedeler yaş sınırlamasına takıldılar, cemaate dahil olamadılar, onların o üzgün ve ağlamaklı hali hepimizi çok müteessir etti, Cuma vaktini bekleyen meleklerin onların başlarını sırtlarını sıvazladıklarını, gözyaşlarını sildiklerini hayal etmek hiç de zor değildi.

Gençlerle dopdoluydu saflar... Seccadelerini serip, boyun büktükleri Rablerinin huzurunda sessizce namaz vaktini beklerken, bir çocuk safiyetindeydi mü’minler. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Müslümanlar niçin hiç ahiret yokmuş gibi yaşıyorlar?" 24 Kasım 2021 | 4.326 Okunma Hacı Bayram'da bir bahar vedası... 21 Kasım 2021 | 427 Okunma "İslam bir sevinçti kaplardı içimizi" 17 Kasım 2021 | 741 Okunma Şehirde şiddet ve ölümcül aşırılıklar 14 Kasım 2021 | 235 Okunma Bosna'da yağan yağmurla İstanbul'da ıslanmak... 10 Kasım 2021 | 215 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar