“Yılanbaşı Noel Mandacılığına Hayır!”

BismillahirrahmanirrahiimYaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-î Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Mümin kardeşlerimize, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

Allah’ın lütfuyla dokuz yıl evvel kaleme aldığımız “Her değişim bir kelimeyle başlar - (Change starts with a word!)” balıklı yazımızı günümüze uygun düzelterek tekrar yayınlamayı faydalı gördük!

İslam düzenindeki helaller ve haramlar; devletlerin, vatandaşlarının emniyeti için koyduğu trafik çizgi ve işaret levhaları gibidir. Düz çizgiler kesin sollama yasağını, kırmızıçizgili ok işaretli trafik levhaları da tehlikeli virajları gösterir. Aynen bunun gibi dinimiz İslam’daki haramlar da ferd, toplum ve devlet için zararlı ve tehlikeli yolları gösterir. Helaller de, aralıklı sollanabilir çizgilere benzer. Aşırıya kaçmamak şartıyla fert, toplum ve devlet için faydalı yolları gösterir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“En büyük virüs Korona değil, faizdir!” 27 Kasım 2020 | 193 Okunma “Ölmemeye ve dönmemeye çare mi var?” 20 Kasım 2020 | 180 Okunma “Asla unutmayalım!”  13 Kasım 2020 | 90 Okunma Afetlerin acı neticelerinden korunmanın yolu! 06 Kasım 2020 | 105 Okunma Saldıranların Saldırdıklarına Sarılmak! 30 Ekim 2020 | 172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar