“İsraf eden, İflas eder!”

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına...

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

Allah’ın en büyük yasaklarından biri de İsraf yani nimetleri saçıp savurma haramıdır! Nimetlerin kıymetini bilmeme hastalığıdır. Ve Şükrün unutulma nankörlüğüdür! 

Nehirden abdest alırken bile tasarrufu emreden Peygamberimizin Ümmeti bizler her sahada israf yarışına girdik! 

“…Gereksiz yere saçıp savurma! Zira saçıp savuranlar Şeytanların kardeşleridir! Şeytan ise Rabbına karşı çok nankördür!” (İsra S.26-27)

İlahi ihtarına aldırış etmedik!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Darbeleri “darbeler” önler! 10 Temmuz 2020 | 1.821 Okunma Onursuzluk asla Özgürlük değildir! 03 Temmuz 2020 | 266 Okunma “Ey önderler! Ve ey onlara tabi olan Müslümanlar!” 26 Haziran 2020 | 194 Okunma “İktidarları sadece hesabi nifak yıkar!” 19 Haziran 2020 | 173 Okunma “Ayasofya’mızı açmak yetmez!” 12 Haziran 2020 | 230 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar