“İsraf eden, İflas eder!”

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına...

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

Allah’ın en büyük yasaklarından biri de İsraf yani nimetleri saçıp savurma haramıdır! Nimetlerin kıymetini bilmeme hastalığıdır. Ve Şükrün unutulma nankörlüğüdür! 

Nehirden abdest alırken bile tasarrufu emreden Peygamberimizin Ümmeti bizler her sahada israf yarışına girdik! 

“…Gereksiz yere saçıp savurma! Zira saçıp savuranlar Şeytanların kardeşleridir! Şeytan ise Rabbına karşı çok nankördür!” (İsra S.26-27)

İlahi ihtarına aldırış etmedik!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Allah İçin Saflarımızı Sıklaştıralım!” 23 Ağustos 2019 | 171 Okunma Asırlık mücadelemizi algı operasyonlarına kurban ettirmeyelim! 16 Ağustos 2019 | 1.135 Okunma “Sadece Senin yoluna kurban olayım Allahım!” 09 Ağustos 2019 | 111 Okunma “Önce Ahlak ve Maneviyatla Terbiye!” 02 Ağustos 2019 | 181 Okunma “Birbirimize Allah’ın nuruyla bir bakabilsek!” 26 Temmuz 2019 | 277 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar