İmanla, İnfakla ve Namazla Mi’rac Kıyamımızdır!

 “Bu Elçinin (Hz. Muhammed)’in gerçek bir Peygamber olduğuna bizzat şahid olduktan ve kendilerine apaçık mûcizeler emir ve yasaklar ulaşmışken ve bu İslami gerçeklere iman ettikten sonra nankörlük edip...

 

“Bu Elçinin (Hz. Muhammed)’in gerçek bir Peygamber olduğuna bizzat şahid olduktan ve kendilerine apaçık mûcizeler emir ve yasaklar ulaşmışken ve bu İslami gerçeklere iman ettikten sonra nankörlük edip yeniden inkâra saplanan bir toplumu Allah nasıl ve niçin doğru yola iletir?.. Hayır! Allah, böyle zâlim bir toplumu asla hidâyete iletmez! şte bunların cezası; Allah’ın, meleklerin ve bütün insanların lanetlerinin üzerlerine olması (İslami rahmet, nusret, bereket, izzet ve istikametten yoksun bırakılmaları şeklindedir).”

“Bunlar (dinden dönenler) onun (bu lanet ve zilletin) içinde temelli kalıcı kimselerdir. Onların azabı hafifletilmeyecek ve onlar (asla korunup) gözetilmeyeceklerdir. (Hakk’tan cayan dönek hainlere asla mühlet verilmeyecek ve merhamet edilmeyeceklerdir.)”

“Ancak bu (uyarıların) ardından (ölmeden önce pişman olup vicdanlarına uyarak); tevbe edenler, salih olarak davranıp (tekrar Hakk’a dönenler) başka. Çünkü Allah, gerçekten bağışlayandır, esirgeyendir.”

(Kur’an-ı Kerim Ali İmran 186-189) İlahi ihtarının...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarihimizden aldığımız güçle; Yeniden Büyük Türkiye! 23 Şubat 2024 | 21 Okunma Mazlumların ahıyla imtihan olunuyoruz! 16 Şubat 2024 | 289 Okunma Zalimler için yaşasın Cehennem dönemi başlıyor! 09 Şubat 2024 | 449 Okunma İmanla, İnfakla ve Namazla Mi’rac Kıyamımızdır! 02 Şubat 2024 | 206 Okunma Vallahi İsrail yakında tarihten silinecek! 26 Ocak 2024 | 1.090 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar