Canımız sadece Allah’a kurban!

BismillahirrahmanirrahıımYaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd; Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne...

Bismillahirrahmanirrahıım

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd; Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mümin kardeşlerimize Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Hz. Âdem (a.s) Efendimiz, eşi Hz. Havva (r.a) Anamız ve evlatları Habil (r.a) ile Kabil’in kurban imtihanıyla başlayan, Hz. İbrahim (s.a), eşi Hz. Hacer anamız ve oğlu Hz. İsmail (a.s) Efendimizle sembolleşen ve kıyamete kadar devam edecek Kurban imtihanın muhatapları şimdi tüm Dünya İnsanlığıdır! 

‘’Yakınlık’’ manasına gelen kurban, kişinin kendisini insan olarak Yaratan, akıl başta olmak üzere sayısız nimetleriyle Yaşatan ve koyduğu İslam İlkeleriyle Yöneten yegâne Rabb’imiz, Allah’ımızın sevgi ve rızasına yaklaşmanın ve O’na teşekkür etmenin adıdır!

Günde Beş Vakit...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İktidarımıza Acil Maddi Eylem Planı! 17 Eylül 2021 | 745 Okunma İktidarımıza Mutfak Uyarısı! 10 Eylül 2021 | 1.213 Okunma Adaletin tecelli etmesi için… 03 Eylül 2021 | 270 Okunma Kapıkullarıyla zafer olmaz! 27 Ağustos 2021 | 264 Okunma Allah İçin Saflarımızı Sıklaştıralım! 20 Ağustos 2021 | 278 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar