Panik olmak da mı izne tabi?

Çok şükür can kaybına yol açmadı ama dün çok ciddi bir sarsıntı geçirdik İstanbullu olarak... Hepimize geçmiş olsun... Allah bir daha yaşatmasın diyorum ama biliyoruz ki yaşatacak!...

Yaşayacağız ve eğer önlem alınmaz ise de ileride beklenen daha şiddetli depremler neticesinde çok büyük kayıplar vereceğiz.

Bu arada sizlere dünkü depremde yaşadıklarımı paylaşacağım.

Bir gece evvelinde meslekte büyüğüm de olan arkadaşımın yeni taşındığı Anadolu Hisarı'ndaki evine davetliydim.

Enfes bir akşam yemeği, kız kıza medya mahallesinden dedikodular, sohbet filan derken çok geç oldu tabii.

"Bu saatte yola çıkma, kal burada" deyince ben de hazır böyle mistik İstanbul boğazını yeşillikler arasından gören farklı bir atmosfere sahip evi bulmuşken atladım teklifin üzerine.

Kalınca sohbet devam etti.

Ve sabahladık.

Hal böyle olunca da uyanmamız da depremle oldu. Ben en üst kattaki salonda kanepede yatıyordum.

Ev sahibi ise iki kat alttaki yatak odasında.

Öyle bir sarstı ki çığlık atarak kalktım yataktan ve ahşap merdivenin başına geldiğimde sarsıntı devam ettiği için de inemedim ve kendi kendime; "Deprem oluyor! Depremmmm!" diyerek bas bas bağırıyordum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akıncı Üssü Davası ve yanıtını bulamadığım o soru! 28 Kasım 2020 | 3.672 Okunma Yavaş yavaş ve sindire sindire reforma da razıyız ama! 27 Kasım 2020 | 1.519 Okunma İhsan Arslan'ın suçu konuşulanları konuşmak mı oldu? 26 Kasım 2020 | 2.993 Okunma Tuzu kuru olunca eve kapanmak kolay! 24 Kasım 2020 | 1.121 Okunma Erdoğan'ın çizdiği bu yeni rotada kesinlikle onlar da olmalı! 22 Kasım 2020 | 957 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar