Panik olmak da mı izne tabi?

Çok şükür can kaybına yol açmadı ama dün çok ciddi bir sarsıntı geçirdik İstanbullu olarak... Hepimize geçmiş olsun... Allah bir daha yaşatmasın diyorum ama biliyoruz ki yaşatacak!...

Yaşayacağız ve eğer önlem alınmaz ise de ileride beklenen daha şiddetli depremler neticesinde çok büyük kayıplar vereceğiz.

Bu arada sizlere dünkü depremde yaşadıklarımı paylaşacağım.

Bir gece evvelinde meslekte büyüğüm de olan arkadaşımın yeni taşındığı Anadolu Hisarı'ndaki evine davetliydim.

Enfes bir akşam yemeği, kız kıza medya mahallesinden dedikodular, sohbet filan derken çok geç oldu tabii.

"Bu saatte yola çıkma, kal burada" deyince ben de hazır böyle mistik İstanbul boğazını yeşillikler arasından gören farklı bir atmosfere sahip evi bulmuşken atladım teklifin üzerine.

Kalınca sohbet devam etti.

Ve sabahladık.

Hal böyle olunca da uyanmamız da depremle oldu. Ben en üst kattaki salonda kanepede yatıyordum.

Ev sahibi ise iki kat alttaki yatak odasında.

Öyle bir sarstı ki çığlık atarak kalktım yataktan ve ahşap merdivenin başına geldiğimde sarsıntı devam ettiği için de inemedim ve kendi kendime; "Deprem oluyor! Depremmmm!" diyerek bas bas bağırıyordum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kanal İstanbul olsun mu olmasın mı? 11 Aralık 2019 | 5.538 Okunma Ne Can Yaman'ın libidosu ne de NATO! 05 Aralık 2019 | 3.768 Okunma Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğu bir sır değil ki! 03 Aralık 2019 | 3.953 Okunma Muharrem İnce topu taca neden attı? 25 Kasım 2019 | 5.838 Okunma Rahmi Turan mı operasyon çekiyor yoksa ona mı çekiliyor? 22 Kasım 2019 | 4.886 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar