Nedir bu kamikazeliğin bedeli?

Olayın detayına girmeyeceğim. Zira günlerdir yazılıp çiziliyor ve siz de takip ediyorsunuz Pensilvanya emrindeki iki askerin çevirdiği ayak oyunlarını.Ben bugün olaydan ziyade başka bir iki noktaya dikkat çekmek...

Olayın detayına girmeyeceğim. Zira günlerdir yazılıp çiziliyor ve siz de takip ediyorsunuz Pensilvanya emrindeki iki askerin çevirdiği ayak oyunlarını.
Ben bugün olaydan ziyade başka bir iki noktaya dikkat çekmek istiyorum.
Bunlardan ilki; önlerine konulan senaryoyu gözlerini kırpmadan uygulamaya koyan ve bunu yaparak tüm meslek hayatlarını bir kalemde silip atan kamikaze şeklinde de anabileceğimiz hâkim Mustafa Başer ve Metin Özçelik'in sahip olduğu ruh hali! Çünkü değerli okurlarım şuna inanmalısınız ki; o iki hâkim de Asliye Ceza Mahkemesi'nin, Sulh Ceza Hâkimliği'nin üstü ve bir denetim mekanizması olmadığını ve usulün esastan üstün olduğunu ve bir mahkemenin tutuklulukla ilgili karar verebilmesi için iddianamenin hazırlanması, bu iddianamenin o mahkemece kabulü ve tutuklunun önüne gelmesi gerektiğini çok iyi biliyorlardı!
Peki bu iki hâkim oynadıkları bu oyunun sonucunda meslekten ihraç ve hatta örgüt üyesi oldukları iddiasıyla karşı karşıya kalacaklarını bile bile neden böyle bir yola baş koydular? Düşünüyorum kendi kendime ve diyorum ki: Nasıl olur da incelemediği bir dosyada, görmediği kararlar ve delillere rağmen tahliye kararı verir bu hâkimler? Bunlar yaptıkları bu işin hâkimlik mesleği ve kanunlar kullanılarak, cezaevinden tutuklu insanları kaçırmaya teşebbüs olduğunu bilmeyecek kadar ahmak mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Almanların gemi baskının arkasında da mı FETÖ var? 01 Aralık 2020 | 37 Okunma Akıncı Üssü Davası ve yanıtını bulamadığım o soru! 28 Kasım 2020 | 3.794 Okunma Yavaş yavaş ve sindire sindire reforma da razıyız ama! 27 Kasım 2020 | 1.893 Okunma İhsan Arslan'ın suçu konuşulanları konuşmak mı oldu? 26 Kasım 2020 | 3.229 Okunma Tuzu kuru olunca eve kapanmak kolay! 24 Kasım 2020 | 1.122 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar